Alkoholowy postrzał

Zastępca Naczelnego

Każdy sposób na uniknięcie słusznej kary za popełniony czyn zabroniony jest dobry. Z tego założenia najwidoczniej wyszedł kompletnie pijany 36-latek z powiatu tarnowskiego, który zawiadomił Policję, że ktoś go postrzelił na przystanku w Jodłówce-Wałkach.

Policjanci zaraz po zgłoszeniu oczywiście wyruszyli na poszukiwania. Sprawdzili wszystkie przystanki autobusowe w wymienionej przez dzwoniącego miejscowości i na ostatnim z nich na ławce znaleźli leżącego mężczyznę. Nie miał on jednak żadnych obrażeń czy ran postrzałowych, co potwierdziło również wezwane na miejsce pogotowie. Mężczyzna z całą pewnością był jednak kompletnie pijany. Po sprawdzeniu okazało się że ma 4 promile alkoholu we krwi. Po obudzeniu próbował zaatakować pomagających mu policjantów. Ci znaleźli przy nim telefon. Teraz odpowie za wykroczenie związane z niepotrzebnym wezwaniem służb.Grozi mu grzywna, a nawet areszt”

– taki opis tej sytuacji można przeczytać na stronie internetowej Radia Kraków.

Może gdyby był mniej zamroczony alkoholem, dziabnąłby się niegroźnie nożem i powiedział policjantom, że padł ofiarą napadu rabunkowego. W stanie głębokiego upojenia trudno jest jednak myśleć logicznie.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte