Dzisiaj Ukraińcy są naszymi braćmi

Zastępca Naczelnego3

Są takie sytuacje, w których należy zajmować jednoznaczne stanowisko odkładając na bok drugorzędne w danym momencie problemy, co nie oznacza zapomnienia o nich. Przysłowiowe rozdzielanie włosa na czworo jest dobre w czasach spokoju, ale nie w chwilach dużych napięć, kiedy trzeba zwierać szyki i prezentować spójną politykę w skali lokalnej oraz globalnej.

Obecne działania podjęte przez Rosję wobec Ukrainy zasługują na zdecydowane potępienie całej społeczności międzynarodowej, a w szczególności Polaków, którzy dobrze wiedzą, czym był i nadal jest moskiewski imperializm. Władze Rzeczypospolitej zachowują się w tej sprawie bez zarzutu, czego nie można powiedzieć o niektórych rodakach przypominających akurat teraz tragiczne wydarzenia z dziejów naszych burzliwych relacji z Ukraińcami.

Nikt nie neguje, że mamy z tym naszym sąsiadem liczne rachunki krzywd, ale w obliczu zagrożenia ze strony wspólnego, odwiecznego wroga muszą one zejść na dalszy plan. Rozumiem, ze moskiewska agentura uruchomiła swoje aktywa w Polsce, zwłaszcza w sieci internetowej, ale wielu użytkowników portali społecznościowych publikuje nieprzychylne komentarze o Ukrainie z własnej, nieprzymuszonej woli, co jest dzisiaj działaniem ewidentnie godzącym w naszą rację stanu.

W trudnych chwilach trzeba umieć stanąć ponad różnicami podkreślając słowami i czynami solidarność z państwami znajdującymi się w podobnym położeniu. Na powrót do ostrych dyskusji z sąsiadami na tle historycznym zawsze będziemy mieli czas w przyszłości.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

 1. eradycator
  | ID: c9195b34 | #1

  Gdyby nie Rosja Krym był by dzisiaj częścią Turcji, Izraela lub innego khazarskiego nowotworu. Polska jakoś nie potrafiła zrobić tam porządku, przez stulecia narażając tym samym mieszkańców na najazdy tatarskie, turecką, żydowską niewolę.

 2. rusek
  | ID: 244774a0 | #2

  już niedługo skończy się pis i wy pisiory wrócicie do swoich starych zajęć i przestaniecie udawać elitę chamy

 3. Ewa
  | ID: bb0f01bc | #3

  @eradycator
  Chce wiedziec tylko szczegolowo bez bla bla jakie dzialania wobec ukrainy popelnila rosja ktore zasluguja na medzynarodowe potepienie ???! Prosze opisac historie krymu i wydarzenia w kijowie w 2014 i geneza powstania dnr i lnr??

Komentarze są zamknięte