Zrzutka na sprzęt do ratowania ludzi w górach

Zastępca Naczelnego

Fot. YT

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zbiera pieniądze na zakup lepszego sprzętu, m.in. nowego lekkiego defibrylatora, noszy i przenośnego aparatu do USG – podała Informacyjna Agencja Radiowa.

W tym celu Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR uruchomiła zbiórkę datków na stronie https://zrzutka.pl/8gjzz6.

Sprzęt jest potrzebny, aby zwiększyć szanse na przeżycie osób które ulegają wypadkom na szlakach. Ratownicy mają motywację do pozyskiwania lepszego sprzętu, bo dzięki niemu i dobremu wyszkoleniu zauważają, że udaje się uratować osoby, które jeszcze kilkanaście lat temu nie miałyby szans na przeżycie”

– powiedział w rozmowie z IAR naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

Uzyskane ze zbiórki pieniądze zostaną też przeznaczone na zakup niezbędnego w warunkach zimowych podgrzewacza płynów infuzyjnych.

– My działamy w terenie, często przy niskich temperaturach, często pomagamy też osobom w skrajnych wychłodzeniu i hipotermii – dodał naczelnik Krzysztof.

Łączna wartość potrzebnego TOPR-owcom sprzętu wynosi około 250 tysięcy złotych. Na razie udało się zebrać trochę ponad 1/5 tej kwoty.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte