Polacy nie marzą o Tusku

Zastępca Naczelnego

Z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla Faktów Telewizji TVN i TVN 24 wynika, że tylko 37 procent respondentów oczekuje powrotu na stałe przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska do Polski po zakończeniu kadencji i zaangażowania się przezeń w krajową politykę.

Ponad połowa zapytanych (51 proc.) wcale tego nie chce, w tym 27 proc. wskazało na odpowiedź „zdecydowanie nie”, a 24 proc. na „raczej nie”.

Spośród oczekujących powrotu byłego premiera do krajowej polityki 17 proc. udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak”, a 20 proc. „raczej tak”.

Opinię „nie wiem/trudno powiedzieć” wyraziło 12 proc. uczestników sondażu.

Okazuje się więc, że bynajmniej nie jest tak, jak sugerują opozycyjne media, iż zdecydowana większość Polaków marzy o triumfalnym powrocie Donalda Tuska do Warszawy i odgrywania kluczowej roli w krajowej polityce.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte