Chcieli uczcić Adolfa Hitlera

Zastępca Naczelnego

Angielska para, która nadała dziecku imię Adolf na cześć kanclerza III Rzeszy Niemieckiej została skazana przez sąd w Birmingham za udział w nielegalnej neonazistowskiej grupie terrorystycznej – poinformowała „Rzeczpospolita” powołując się na „The Independent”.

22-letni Adam Thomas i jego partnerka, 38-letnia Claudia Patatas, zostali uznani winnymi przynależności do skrajnie prawicowej organizacji Akcja Narodowa, której działalność została zakazana w 2016 roku”

– czytamy w gazecie.

Ojciec dziecka przyznał przed sądem, że chciał w ten sposób uczcić Adolfa Hitlera, którego czci i podziwia.

Trzeci oskarżony – jeden z ważnych członków oddziału Akcji Narodowej w Midlands, 27-letni Daniel Bogunovic, został również skazany za bycie członkiem organizacji terrorystycznej. Thomas może zostać również skazany za posiadanie terrorystycznej instrukcji zatytułowanej <Anarchistyczna księga kucharska>”

– napisała „Rzeczpospolita”.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte