Kocia terapia

Zastępca Naczelnego

Przy Szpitalu Klinicznym im. doktora Józefa Babińskiego w Krakowie-Kobierzynie pojawiły się budki dla dziko żyjących kotów, które swoją obecnością na terenie placówki ułatwią przebywającym tam chorym powrót do zdrowia – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

– Lekarz i terapeuci mówią, że opieka nad zwierzętami uczy odpowiedzialności, systematyczności i pomaga budować relacje. Kontakt ze zwierzętami uczy odpowiedzialności, bo pacjenci muszą karmić koty o stałych porach, muszą też po nich sprzątać. W zamian za to pacjenci otrzymują coś, co niektórzy rzadko otrzymywali w swoim życiu: wdzięczność i przyjaźń. Opieka nad zwierzętami wspomaga więc budowanie relacji, a to jest potrzebne pacjentom często wykluczonym społecznie – powiedział PAP rzecznik prasowy szpitala Maciej Bóbr.

Nowe budki znalazły się w przyszpitalnych ogródkach, dlatego podopieczni szpitala mają do nich łatwy dostęp, ale też mogą je obserwować z okien szpitala. Projekt <Zadbajmy o bezdomne koty> jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa”

– czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte