Wyborczy szlak rowerowy

Zastępca Naczelnego

Większość pomysłów zgłaszanych w ramach kampanii wyborczych stanowią przysłowiowe gruszki na wierzbie. Zdarzają się jednak także bardzo ciekawe i możliwe do realizacji.

Niewątpliwie do tej właśnie kategorii należy inicjatywa kandydatów Stowarzyszenia Kukiz’15 do Sejmiku Województwa Małopolskiego, którzy chcą wybudowania rowerowego traktu papieskiego.

Szlak miałby rozpoczynać się w Krakowie przy Franciszkańskiej 3 i prowadzić przez Łagiewniki i Kalwarię Zebrzydowską do Wadowic. Łącznie miałby liczyć około 50 kilometrów, a na trasie miałyby się znaleźć wypożyczalnie rowerów, parkingi i stacje serwisowania”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

Według prezesa Kukiz’15 w Krakowie Piotra Kubiczka byłaby to duża szansa dla naszego regionu.

– Na tej trasie mogłyby rozwinąć swoją działalność usługi hotelowe, noclegowe, handlowe i powstać infrastruktura, gdzie lokalni przedsiębiorcy rozwijaliby swoją działalność gospodarczą”

– powiedział krakowskiej rozgłośni.

Według wstępnych szacunków wybudowanie takiej trasy rowerowej kosztowałoby 26 milionów złotych”

– napisano na stronie Radia Kraków.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte