Góralscy mistrzowie sauny

Zastępca Naczelnego

Fot. www.almosthaven.com

Sauna jest coraz bardziej popularna w Polsce, ale nadal kojarzy się raczej z krajami skandynawskimi. Tym większym zaskoczeniem jest mistrzostwo świata w ceremoniach saunowych zdobyte ostatnio w Niemczech przez Karolinę Jarząbek i Macieja Piczurę pracujących na co dzień w Termach Chochołowskich.

Jak poinformował portal internetowy krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”, w sześciodniowych zmaganiach pokonali oni 31 zespołów z całego globu, a wcześniej wygrali eliminacje krajowe, w których zwyciężyli blisko 80 par.

O zaproponowanym przez nich na mistrzostwach, przedstawiającym dramat dwojga ludzi seansie opowiedział portalowi Piczura:

– Na początku, jak to zwykle bywa, w związku jest idealnie. Jednak z czasem stajemy się bardzo zabiegani, zapracowani. Nagle zaczyna się źle dziać między nami. Pojawia się choroba. Mąż nie zauważa, że jego żona zaczyna po prostu ślepnąć. W końcu traci wzrok. Następuje załamanie. Trzeba zacząć żyć na nowo, poukładać sobie pewne rzeczy i walczyć o przyszłość już razem.

Maciej Piczura nie tylko doskonale radzi sobie w saunowym duecie, ale ma także indywidualne sukcesy na swoim koncie, ponadto jako pierwszy w historii mistrzostw świata wygrał w obu kategoriach jednocześnie. Na mistrzostwach w Niemczech wcielił się w rolę Krzysztofa Kolumba”

– czytamy na stronie „Gościa Niedzielnego”.

Mistrzowie podkreślają, że seanse saunowe są dobrymi punktami w planie na zdrowy styl życia, a prowadzone w trakcie nich zabiegi często zastępują kontakt z morskim klimatem pozytywnie wpływając na górne drogi oddechowe.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte