Fala hejtu potwierdzeniem wysokich notowań Moniki Sochy?

Zastępca Naczelnego

Monika Socha z Elżbietą Rafalską, 2016. Fot. za www.socha2018.pl

Kampania samorządowa w Bielsku – Białej coraz bardziej przypomina celowe działanie wynajętych hejterów, którzy mają na celu umniejszenie poparcia dla określonych kandydatów. I tak, w sondażu na zlecenie Silesion.pl, jedyna kobieta kandydat na prezydenta tego miasta otrzymała 15,5% głosów. Obecna radna wojewódzka Monika Socha przedstawiła w piątek doktoranta ATH i poważnego kandydata na wiceprezydenta Bielska, rekomendowanego przez KWW MONIKA SOCHA, Tomasza Szewczulaka.

Jak napisał na łamach Silesion.pl Kamil Durczok: „Są też kandydaci zaskakujący, jak Monika Socha. To jej 15 procent jest chyba największym zaskoczeniem. Przyczyn upatruję raczej we wsparciu (…) Morawieckiego, jakim od 1 sierpnia cieszy się radna sejmiku wojewódzkiego. I mimo, że nie należy lekceważyć działaności społecznej pani Sochy, to wydaje się, że akurat ona, pośród całej trójki, ma nad głową szklany sufit. Przebić go będzie trudno, choć obecność kobiety w finale walki o prezydenturę byłaby pożądaną wartością”.

Lokalni partyjni liderzy najwyraźniej uznali, że dobrą metodą będzie dyskredytowanie Moniki Sochy z wykorzystaniem ordynarnego hejtu. I tak powtarza się praktyka mieszania rzeczywistości z rzekomo istniejącymi faktami, które dla radnej Sochy mają być kompromitujące. Tymczasem kandydatka na prezydenta Bielska otrzymała tytuł „Człowieka Województwa Śląskiego 2016” i ponadto dysponując nader szczupłymi środkami zarejestrowała w mieście własną listę, na której odnajdujemy wśród liderów list w okręgach m.in. społeczników – jak Modesta Dąmbrowska – szefowa Polskiego Stowarzyszenia Diabetycznego i żona przewodniczącego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Bielsko – Biała. Jakby tego było mało, liderem listy jest też doktorant ATH Andrzej Kłos. Inna komitety nie mogą nawet zbliżyć się do doświadczenia życiowego i wiedzy członków „drużyny” Moniki Sochy. To dla politycznej konkurencji Sochy po prostu szok! „Receptą” jest zatem hejt! Sugestie, że doświadczona radna Sejmiku Województwa Śląskiego zamiast na prezydenta Bielska … nadaje się na sołtysa … są przykładem nienawiści wynikającej z tego, że 33. letnia mieszkanka Bielska – Białej osiągnęła wszystko dzięki swojej społecznej pracy, a nie układowi z takim czy innym politycznym liderem z PO, PiS, Kukiz’15, itd.

 

Chamskie ataki na kandydatkę nie są jakąś samodzielną inicjatywą jakiejś jednej osoby. Na profilu na portalu Facebook Moniki Sochy odnajdujemy m.in. Arkadiusza H., który posiadając swoje profilowe konto od lat … nie ma żadnego znajomego! Do tego administrator tego konta powiela swoje bluzgi na popularnym portalu www.bielsko.biala.pl. Nie jest on przy tym mieszkańcem Bielska, a Żywca. Nie ma zatem sporu na argumenty przeciwne programowi Moniki Sochy … a jedynie próba zniszczenia wizerunku. Zupełnie inną kwestią jest fakt, że hejterzy są użyteczni w kampanii jedynie, gdy notowania sondażowe danej osoby szybko wzrastają. Po sensacyjnym sondażu Silesion.pl, może się okazać, że bezpardonowo zwalczana bezpartyjna kandydatka w badaniach dostępnych partyjnym kręgom z Bielska – Białej … po prostu może liczyć na II turę wyborów prezydenta miasta. W takim stylu atakuje się bowiem jedynie liderów sondaży.

 

(słz)

 

Komentarze są zamknięte