PO utraciła większość w stolicy

Zastępca Naczelnego

fot. NGO

To jedna z najbardziej spektakularnych rejterad politycznych ostatnich miesięcy.

Troje radnych Platformy Obywatelskiej: Izabela Chmielewska, Lech Jaworski i Aleksandra Scheybal-Rostek ogłosiło odejście z partii, co skutkuje utratą większości przez klub PO w Radzie Warszawy – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Odchodzimy z PO, bo potrzebny jest dziś Platformie wstrząs. Platformo, otrząśnij się z letargu, a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej. Nie pozwolimy, by arogancka kampania PO doprowadziła do zwycięstwa PiS. To trudna decyzja. Wiemy, że wielu może się wydać kontrowersyjna, ale wydarzenia ostatnich dni, ale tak naprawdę ostatnich dwóch lat pokazują, że trzeba podjąć kroki radykalne, by PiS nie wygrał w Warszawie już tej jesieni, a w Polsce za rok”

– czytamy w ich cytowanym przez PAP oświadczeniu.

Zdaniem tej trójki radnych kampania kandydata na prezydenta stolicy z ramienia Koalicji Obywatelskiej, polityka Platformy Rafała Trzaskowskiego traci szansę na przekonanie oraz zmobilizowanie wyborców i jest – w połączeniu z działalnością władz Platformy w skali kraju – najlepszym gwarantem, żeby Prawo i Sprawiedliwość rządziło przez najbliższe lata.

„Nie wiemy, jakie będą nasze dalsze wybory. Decyzje podjęliśmy sami, ale już dziś możemy zadeklarować, że w wyborach na prezydenta Warszawy poprzemy pana Jacka Wojciechowicza. Człowieka najlepiej przygotowanego do rządzenia stolicą, którego mogliśmy dobrze poznać, gdy jako wiceprezydent naszego miasta tworzył jego sukcesy. Niestety także i jego brakuje dziś w Platformie. Źle się dzieje w PO w Polsce i źle się dzieje w PO w Warszawie. Dlatego odchodzimy i zrobimy wszystko by nieudolna, nieprofesjonalna i arogancka kampania prowadzona przez Platformę Obywatelską nie doprowadziła do zwycięstwa PiS

– napisali Chmielewska, Jaworski i Scheybal-Rostek.

Zdaniem Trzaskowskiego odeszli oni z partii, ponieważ nie znaleźli się na jej listach wyborczych do samorządu.

– Jeszcze wczoraj trójka radnych starała się o miejsca na listach PO, a dzisiaj, kiedy nie znaleźli się na tych listach, natychmiast zmienili zdanie i krytykują moją kampanię. To sygnał oportunizmu; nie chcemy ludzi, którzy myślą o polityce w ten sposób – powiedział Polskiej Agencji Prasowej.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte