Tygodniowy minister

Zastępca Naczelnego

Marian Kowalski, fot. za @_kowalskimarian TT

Kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 roku, były wiceprezes Ruchu Narodowego Marian Kowalski zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego, żeby na tydzień mianował go ministrem spraw wewnętrznych i administracji – poinformowała „Rzeczpospolita”.


Zdaniem Kowalskiego decyzje podejmowane przez szefa tego resortu Joachima Brudzińskiego spowodowały, że mundur polskiego policjanta jest hańbiony.

Słowa te to reakcja na przepychanki, do których doszło w ubiegłym tygodniu podczas zorganizowanej m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji manifestacji przeciwko zmianom w sądownictwie, które przeforsował PiS”

– czytamy w gazecie.

Kowalskiemu nie spodobała się poniższa wypowiedź ministra Brudzińskiego:

Chciałbym serdecznie podziękować za profesjonalizm, stalowe nerwy i za to, jak policjanci potrafią w sposób pokojowy radzić sobie z wyjątkowo nadpobudliwymi młodymi ludźmi.

Działacz narodowy zapewnia premiera RP, że w ciągu tygodnia przywróci w kraju spokój.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

NGO/„Rzeczpospolita”

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte