Może więcej umiaru panie pośle Jakubiak?

Zastępca Naczelnego1

Paweł Kukiz na Majdanie, marzec 2014, fot. YT

Poważnie zapędził się poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak w wywiadzie dla wPolityce.pl. W swoich porównaniach protestów totalnej opozycji i jej przyległości pod gmachem Sejmu RP do ukraińskiego Majdanu. „Zaczyna to wyglądać naprawdę bardzo brzydko. Majdan podobnie się zaczynał. (…) Lepiej o tym zawczasu mówić. Majdan na samym początku zaczynał się niepozornie a zakończył się ucieczką prezydenta państwa” – przekonuje w wywiadzie parlamentarzysta ugrupowania Pawła Kukiza ze stowarzyszenia „Endecja”.

Roman Dmowski w „Naszym Patriotyźmie” (1893) pisał:

 

(…) Rząd rosyjski rozmaitymi czasy rozmaicie usprawiedliwiał swoje gwałty na Polsce. Dowodząc, że ziemie litewskie i ruskie stanowią odwieczną jedność z moskiewskim rdzeniem państwa carów, dziką działalność swą w tych ziemiach nazywał wyzwalaniem swego ludu z pod jarzma polskiego. (…) Wieszanie i masowe wysyłanie na Sybir najlepszych sił społeczeństwa polskiego nazywało się uzdrawianiem narodu z chorobliwych marzeń, gwałty na unitach – przyjmowaniem na łono swego kościoła braci, których niegdyś przemoce oderwano i którzy teraz dobrowolnie powracają. Do ostatnich jeszcze czasów słyszeliśmy, że rząd rosyjski nic nie ma przeciw pomyślnemu rozwojowi narodowości polskiej, że chodzi mu tylko o zachowanie w całości granic państwa, o wytępienie dążności separacyjnych”.

W marcu 2014 roku w czasie tej ukraińskiej rewolucji do Kijowa pojechali m.in. Paweł Kukiz i Adam Słomka – bynajmniej nie po to, aby wspierać Wiktora Janukowycza! W czasie swojego przemówienia na Majdanie w dniu 2 marca 2014 roku lider KPN-Niezłomni Adam Słomka wyraźnie oświadczył, że wśród zabitych przez „Berkut” w czasie ówczesnych walk w Kijowie znalazł się Polak zamieszkały na Ukrainie – Leon Polański. Sam „Majdan” był – wbrew ocenie posła Jakubiaka – wyrazem głosu sprzeciwu Ukraińców, którzy czynnie domagali się zerwania z prorosyjskością prezydenta Janukowycza. W marcu 2014 roku lider Kukiz’15 zdawał się to rozumieć. Innym powodem jego obecności na Majdanie mogła być jedynie własna promocja. Zatem czas się zdecydować na jakąś wersję. Albo się coś wspierało, albo promowało swoją twórczość i osobę! Samo porównanie kijowskiego Majdanu przez posła Kukiz’15 do tego co działo się pod Sejmem RP jest wprost obraźliwe właśnie dla pamięci zabitego na tym Majdanie Polaka!

 

Warto dodać, że każdy rozsądny Polak ma dawno jasno określone stanowisko wobec ludobójstwa dokonanego przez UPA na Polakach na Wołyniu. Niemniej są też tacy, którzy chcą przypominać  wspólną walkę z komunizmem w latach 1920-21 – czyli sojusz atm. Petlury i marszałka Józefa Piłduskiego. Do tych ostatnich należy właśnie Adam Słomka. O tej wspólnej walce z Armią Czerwoną przypomina też m.in. były szef MON Antoni Macierewicz, który całkiem niedawno składał wieniec na grobie gen. URL Marko Bezruczki – obrońcy Zamościa, który uczestniczył też 31 sierpnia 1920 roku w rozbiciu Armii Konnej Budionnego w bitwie pod Komarowem.

 

Poseł Marek Jakubiak naraził się swego czasu oryginalnymi wypowiedziami środowiskom homoseksualistów, którzy próbowali prowadzić nieudany bojkot piwa „Ciechan”. Tak się zastanawiam zatem: czy Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. zatrudniają dziś Ukraińców? Jeśli tak, to jestem bardzo ciekawy jak ewentualni jego pracownicy z Ukrainy reagują na porównywanie Majdanu do protestów grupki politycznych frustratów pod polskim parlamentem? Panu posłowi Jakubiakowi warto zalecić … aby zrezygnował z atakowania Ukraińców przy każdej okazji. Skoro bowiem Roman Dmowski już na przełomie XIX i XX wieku widział poważne zagrożenie rosyjskie … to jakim to działaczem „Endecji” jest pan poseł Jakubiak skoro najwyraźniej nie zna „Naszego Patriotyzmu”?

 

Każdy sobie może na to odpowiedzieć …

 

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Paweł Czyż

 1. E.
  | ID: 52aab312 | #1

  A czym był Majdan zrealizowany przez obcą agenturę?
  Polecam pańskiej pamięci wypowiedź pani Nuland, która potwierdziła że USA wydało na to ” oddolne widowisko” 5 mln$

  To, że Dmowski wskazywał na różnorakie zagrożenia płynące ze wschodu ( z zachodu także)
  Nie oznacza wcale, że miłował
  (mniłością pan Czyża i Słomki)
  Ukrainę czy współczesną jej formę bandero- ukrainę

  Panie Czyż, Dmowski zadał takie pytanie
  ” Ukraina, oderwana od Rosji, zrobiłaby wielką karierę. Czy zrobiliby ją Ukraińcy?…”

  Powtórzę więc za panem
  Każdy sobie może na to odpowiedzieć …

Komentarze są zamknięte