Bielsko – Biała: Monika Socha i Rajmund Pollak z rekomendacjami WiS w prawyborach

Zastępca Naczelnego

M. Socha i Rajmund Pollak

26 lipca br. w Katowicach odbyły się pierwsze otwarte prawybory członków i sympatyków Wolnych i Solidarnych i środowisk patriotycznych w województwie śląskim. Każdy mógł swobodnie przedstawić kandydaturę. W prawyborach głosowali członkowie oraz zarejestrowani sympatycy WiS marszałka seniora Kornela Morawieckiego.

Formalności można było uprzednio dopełnić za pośrednictwem strony internetowej. Gościem prawyborów był kandydat WiS na prezydenta Krakowa Grzegorz Gorczyca.

Jak powiedział w czasie prawyborów znany działacz niepodległościowy Adam Słomka, cyt.

(…) w związku z porozumieniem zawartym między liderem WiS Kornelem Morawieckim a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ugrupowanie Wolni i Solidarni może przedstawić po jednym kandydacie na listę Zjednoczonej Prawicy w każdym z okręgów wyborczych do sejmików wojewódzkich. Poza porozumieniem znalazło się wystawienie kandydatów w wyborach prezydentów miast czy start w wyborach do rad gmin i powiatów”.

 

Prawybory WiS, fot. NGO Bielsko – Biała

Z Bielska – Białej w tajnym głosowaniu rekomendację w celu zaproponowania Prawu i Sprawiedliwości na listę Zjednoczonej Prawicy do Sejmiku Województwa Śląskiego uzyskał były radny Sejmiku Województwa Śląskiego Rajmund Pollak (94,33% głosów). To autor książki demaskującej gigantyczne nadużycia ze sprzedaniem FSM koncernowi Fiat, pt. „Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji”. Poparcie w wyborach na prezydenta Bielska – Białej uzyskała obecna radna Sejmiku Województwa Śląskiego Monika Socha (84,90% głosów).

 

Screen za TVP Katowice

 

Wśród zebranych był obecny m.in. poseł na Sejm RP III kadencji (1997-2001), były kolega parlamentarny prezesa Jarosława Kaczyńskiego z Koła Poselskiego ROP – PC  dr n. med. Adam Wędrychowicz z Gliwic.

 

ZOBACZ MATERIAŁ TVP Katowice

Aktualności 26.07.2018 r., godz. 21:00

od 00:09:46 do 00:10:45

 

 

Oprócz w/w rekomendację prawyborów WiS i środowisk patriotycznych na listę Zjednoczonej Prawicy otrzymali m.in. konsul generalny z Konsulatu Honorowego Republiki Kirgiskiej, wieloletni działacz emigracyjnej Solidarności Walczącej Janusz Krzywoszyński w okręgu gliwickim Gliwic czy były wiceprezydent Dąbrowy Górniczej i były radny wojewódzki Zdzisław Bosak w okręgu dąbrowskim. Zebrani udzielili też poparcia w wyborach na prezydenta Będzina byłemu będzińskiem radnemu i byłemu działaczowi Związku Zawodowego „Kontra” Andrzejowi Snopkowi, a w Katowicach wyżej wspomnianemu Adamowi Słomce.

 

Komisja skrutacyjna przy pracy, fot. NGO

Prawybory w Katowicach, fot. NGO

W tym samym dniu lider Wolnych i Solidarnych Kornel Morawiecki ogłosił, że kandydatem tego ugrupowania na prezydenta Warszawy będzie Urszula Kokosińska.

 

 

(słz), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

Komentarze są zamknięte