Prokuratura przedstawiła Piotrowi B. zarzuty ws. GetBack

Zastępca Naczelnego

Prokuratura przedstawiła Piotrowi B. zarzuty działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w porozumieniu z byłym prezesem GetBacku Konradem K. W wyniku procederu łączna szkoda szacowana jest na co najmniej 7 mln złPiotr B. to przedstawiciel podmiotu gospodarczego, który współpracował z byłym prezesem spółki GetBack S.A. Konradem K. Byłego szefa GetBacku Konrada K. zatrzymali w sobotę funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie w ramach prowadzonego przez nią śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w działaniach grupy kapitałowej GetBack SA.

Do zatrzymania byłego szefa GetBacku – jak podało w sobotę PAP CBA – doszło na lotnisku Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu po powrocie biznesmena z Izraela. CBA poinformowało też, że doszło do przeszukania apartamentu K. oraz siedziby firmy, oraz że wcześniej w śledztwie przesłuchano łącznie kilkadziesiąt osób, w tym urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i spółki GetBack SA; ponadto zabezpieczono – jak podało CBA – tomy dokumentacji oraz dane elektroniczne.

Śledztwo Prokuratury Regionalnej w Warszawie zostało podjęte 24 kwietnia br. w ramach zespołu prokuratorów, który został powołany w prokuraturze regionalnej przez Prokuraturę Krajową po zawiadomieniach przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie. W ramach postępowania Konrad K. był już wcześniej przed zatrzymaniem przez prokuraturę przesłuchiwany. W zespole poza prokuratorami i ich asystentami pracują również funkcjonariusze CBA.

pap

Komentarze są zamknięte