Śmiertelny wypadek w centrum Opola. Trwają poszukiwania sprawcy

Zastępca Naczelnego

Opolska policja poszukuje kierowcy, który wczoraj wieczorem śmiertelnie potrącił 69-letnią kobietę na przejściu dla pieszych przy ul. Ozimskiej. Prawdopodobnie sprawcą wypadku był mężczyzna, który poruszał się jasną skodą superb, nie udzielił kobiecie pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.Do wypadku na przejściu dla pieszych przy ulicy Ozimskiej w Opolu doszło wczoraj tuż po godz. 19. – Nieustalony jak dotąd kierowca śmiertelnie potrącił 69-letnią kobietę, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych – mówi Onetowi Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

– Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił kobiecie pomocy – dodaje.

Z ustaleń policji wynika, że kierowca poruszał się jasną skodą superb combi, wyprodukowaną prawdopodobnie w 2013 roku. Wiadomo, że auto ma uszkodzony przód. Wszystko wskazuje na to, że samochodem kierował mężczyzna. Teraz trwają jego poszukiwania.

– Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat pojazdu albo kierowcy, są proszone o kontakt z policją pod numerem 77 422 25 45 lub 77 422 25 47 – apeluje. – Nasze czynności zmierzają, żeby jak najszybciej ustalić tożsamość kierowcy i zatrzymać go – dodaje.

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte