Kujawsko-pomorske: płonie wysypisko śmieci we Wszedzieniu

Zastępca Naczelnego

Płonie wysypisko śmieci we Wszedzieniu niedaleko Mogilna w województwie kujawsko-pomorskim. Ogień zajął niebezpieczne chemiczne odpady. Na miejscu pracuje 28 zastępów straży pożarnej. Ściągane są też jednostki z sąsiednich powiatów – informuje Radio ZET.Z płonących ton śmieci wydobywa się czarny i żrący dym – podaje RMF FM. Pożar stanowi poważne zagrożenie dla budynków, które stoją kilkadziesiąt metrów od składowiska. Część mieszkańców już opuściła swoje domy.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 20.43. Pożar obejmuje składowisko o powierzchni około 100 na 100 metrów kwadratowych. Nie wiemy, jakie substancje chemiczne płoną, a także czy jest to składowisko legalne czy nielegalne. Apelujemy do mieszkańców sąsiednich miejscowości na północ miejscowości Wszedzień o zamknięcie okien, gdyż wiatr wieje w tym kierunku i przenosi toksyczny dym – powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, na wysypisku składowano odpady z całej Europy, również ze szpitali. Oprócz śmieci, na jego terenie są również beczki z chemikaliami.

Źródło: Radio ZET , PAP , RMF FM

Komentarze są zamknięte