PKP wspiera lwowską Pogoń

PAC

Przedstawiciele Fundacji Grupy Polskich Kolei Państwowych i Lwowskiego Klubu Sportowego Pogoń Lwów podpisali w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka umowę zapewniającą wsparcie tak wspaniale zapisanej w historii naszego sportu z okresu Dwudziestolecia Pogoni, która została reaktywowana w 2009 roku przez miejscowych Polaków – poinformowana na stronie www.rynek-kolejowy.pl.

 

Ideą, która przyświeca klubowi, jest potrzeba odrodzenia szeroko pojętego sportu. Członkowie organizacji od pięciu lat szczególnie mocno wspierają rozwój młodzieży, prowadząc szkółkę piłkarską, do której uczęszczają dzieci z dwóch polskich szkół we Lwowie. Istnienie klubu pozwala na integrację polskiego środowiska, jednocześnie podkreślając istotę sportowego ducha w kształtowaniu młodego pokolenia. Działalność Pogoni Lwów cieszy się dużym zainteresowaniem. Każdy chętny może uczestniczyć w darmowych treningach, a także otrzymać wszelkie potrzebne stroje oraz sprzęt sportowy. Wychowankowie szkółki piłkarskiej biorą udział nie tylko w rozgrywkach, treningach i turniejach sportowych we Lwowie, lecz również wyjeżdżają na międzynarodowe turnieje do Polski”

– czytamy w portalu.

PKP SA realizuje cele biznesowe, ale także prowadzi aktywne działania społeczne. Należy do nich podpisana dzisiaj umowa, której celem jest wspieranie funkcjonowania Klubu Sportowego Pogoń Lwów. Pomoc naszym rodakom na Wschodzie jest naszym zobowiązaniem, zwłaszcza w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (wszystkie cytaty za stroną www.rynek-kolejowy.pl).

Prezes LKS Pogoń Marek Horbań stwierdził, że od momenty reaktywacji przyświeca im cel odrodzenia polskiego sportu we Lwowie.

Sytuacja polityczna i ekonomiczna na Ukrainie negatywnie odbija się na naszej działalności, przez co możemy liczyć wyłącznie na sponsorów. Cieszymy się bardzo, że wśród partnerów wspierających nasz klub od czasu reaktywacji są spółki Polskich Kolei Państwowych. To właśnie dzięki ich wsparciu finansowemu Pogoń Lwów po siedemdziesięciu latach wróciła na boiska Lwowa. Pogoń Lwów to nie tylko klub sportowy, to sposób utrzymania polskiej młodzieży we Lwowie – dodał.

 

„Fundacja Grupy PKP, widząc duże zainteresowanie oraz zapotrzebowanie społeczności polskiej we Lwowie, wsparła działania klubu, przekazując darowiznę przeznaczoną na zakup strojów sportowych oraz codzienne funkcjonowanie szkółki piłkarskiej”

– napisano w portalu.

Wierzymy, że okazane wsparcie realnie wpłynie na rozwój klubu, którego działanie jest szczególnie istotne w kontekście integracji społeczności polskiej we Lwowie. Pomoc rodakom na Wschodzie to jedno z działań Fundacji Grupy PKP, które koncentruje się na kultywowaniu polskiej tradycji i wspieraniu społeczności polskich poza granicami kraju

– podkreśliła, prezes Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek.

Do boju, Pogoń, rozsławiaj polski sport na dawnych kresach II Rzeczypospolitej!

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Komentarze są zamknięte