Kędzierzyn-Koźle: Dzień Ziemi – festyn proekologiczny

Zastępca Naczelnego

„Święto naszej planety” – tak brzmi hasło tegorocznego Dnia Ziemi, który będziemy świętować już 20 kwietnia na kozielskim Rynku. Do udziału w obchodach zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu wraz z wydziałem ochrony środowiska i rolnictwa urzędu miasta i pozostałymi partnerami. Początek imprezy o godz. 10.Do udziału w proekologicznym festynie zaproszono podopiecznych z przedszkoli i szkół podstawowych z całego miasta. Młodzi uczestnicy mogą przygotować transparenty i przebrania zwracające uwagę np. na czystość powietrza oraz problem spalania śmieci. Na Rynku będzie na nich czekać wiele atrakcji, jak warsztaty przygotowane przez nadleśnictwo „Kędzierzyn” i związek międzygminny „Czysty Region”. O ich dobre samopoczucie zadbają przyjacielskie zwierzaki z miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zaprezentują dzieciom walory picia wody z kranu oraz sposoby na jej mądre użytkowanie. Z kolei animatorzy ze „Świata Przygód” z Łodzi przygotują stanowiska poświęcone ochronie powietrza, ale też takie, na których dzieci będą mogły stworzyć ekobiżuterię, broszki i breloki. Dodatkową atrakcją będą zabawy w ekologiczne koło fortuny i puzzle.

Oprócz rozrywek edukacyjnych dla dzieci, na kozielskim Rynku będzie można oddać elektrośmieci oraz makulaturę i zamienić je na sadzonki drzew i owoce.

W przeddzień imprezy w Filii nr 5 MBP przy ul. Damrota 32 o godz. 17. odbędzie się prelekcja pt. „Czy odpad może być cennym surowcem?”. Wykład wygłosi Krzysztof Ważny, przewodniczący zarządu „Czystego Regionu”. Ponadto w godz. od 17. do 19. przed budynkiem biblioteki będzie można również wymienić makulaturę i elektrośmieci na sadzonki drzew i owoce.

Miejskie obchody Światowego Dnia Ziemi zostaną dofinansowane ze środków budżetu miasta Kędzierzyn-Koźle przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”.

za www.kedzierzynkozle.pl

Komentarze są zamknięte