Suski: projekty zapowiedziane przez premiera zostaną wprowadzone w tym roku

Zastępca Naczelnego

Projekty zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy, zostaną wprowadzone w tym roku – powiedział PAP szef gabinetu politycznego Marek Suski.Premier w swoim wystąpieniu podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

 

Premier zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które „osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci”.

Mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawka w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, nowy fundusz dróg lokalnych – to 5 nowych projektów, których wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Suski podkreślił w rozmowie z PAP, że zaprezentowane projekty są „dobre dla gospodarki, jak i dla rodzin, czy dzieci”.

„To bardzo ciekawa oferta. Premier przedstawił również istotne rozwiązanie dla przedsiębiorców, szczególnie małych i średnich – w tym obniżenie podatku CIT i uczynienie proporcjonalną składkę ZUS” – powiedział.

„To wszystko składa się na to, że będziemy mieli dalszy rozwój gospodarczy i jednocześnie dbałość socjalną praktycznie o wszystkie grupy, bo i dzieci, młodzież, rodziny i seniorzy” – dodał Suski.

Pytany przez PAP o to, który projekt uznałby za priorytetowy, Suski podkreślił, że wszystkie „będą wprowadzane systematycznie”. „Niektóre równolegle, dlatego trudno jest mówić o tym, który jest bardziej priorytetowy” – stwierdził.

„Dla tych grup, które one dotyczą, to każdy z nich będzie priorytetowy” – ocenił szef gabinetu premiera.

Dopytywany o ramy czasowe, w jakich projekty zostaną wprowadzone, Susko odpowiedział, że teraz trzeba przygotować odpowiednie projekty ustaw. „To musi trochę potrwać, ale jest to perspektywa szybka. Na pewno w tym roku to wszystko będzie wprowadzone” – zadeklarował Suski. (PAP)

Mateusz Roszak

Komentarze są zamknięte