Opole: „Przystań z zachodzącym słońcem” – projekt OSP ORW prosi o wsparcie

Zastępca Naczelnego

Szanowni Państwo, Jesteśmy jedną z kilku jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie Opolskim, która specjalizuje się w ratownictwie wodnym.Niestety, od pewnego czasu nasza jednostka została zaniedbana i zapomniana. Jednostka znajduje się w centrum miasta, przy samej rzece Odrze i ma ogromny potencjał, który nie został w pełni wykorzystany. Jednak dzięki zaangażowaniu nowego zarządu i członków, nasza jednostka zaczęła prężnie działać. Niestety, wysokie koszty remontu i rozbudowy nie pozwalają nam na dalszy rozwój. Strażacy Ochotnicy zaangażowali się w uzyskanie funduszy. Nadarzyła się okazja, aby, dzięki fundacji Lechstarter, otrzymać grant, który pokryłby potrzebne wydatki.
Nasz projekt „Przystań z zachodzącym słońcem” to miejsce spotkań nie tylko zapalonych strażaków, ale także miłośników sportów wodnych. Przystań jest ogólnodostępna dla Opolan, każdy może zwiedzić nasze piękne miasto z pokładu łódki czy kajaka, a także posiedzieć nad wodą przy ognisku. To właśnie tutaj strażacy mogą rozwijać swoje pasje, szkolić się, jak i również czuwać nad
bezpieczeństwem mieszkańców podczas korzystania z przystani.

Przystań z zachodzącym słońcem to miejsce gdzie możesz zwodować łódkę, popływać kajakiem, zrobić ognisko, uwędzić rybkę – możesz spotkać ludzi z wodną iskrą w oku. Mamy tu kajaki, motorówki, przystań z miejscem do biesiady oraz ludzi którzy chętnie pokażą każdemu jak można zostać wodniakiem. Poczuj magię wody, weź kajak i zobacz Opole od strony wody, a jak wrócisz na naszym tarasie zobaczysz zachód słońca … w centrum miasta. I będzie to piękny widok. I to wszystko tak blisko ciebie.

Jednak te plany nie będą mogły zostać zrealizowane bez pomocy Opolan. Abyśmy mogli wszyscy razem aktywnie spędzać czas nad wodą, potrzebna jest odpowiednia ilość głosów na stronie fundacji. I tutaj zwracamy się z prośbą do Was, czytelników, którzy swoim głosem mogą odmienić los opolskiej przystani. Poniżej przesyłam link do wydarzenia na Facebooku z wszystkimi
informacjami

https://web.facebook.com/events/186939392103505/

Oraz adres projektu do głosowania:

https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0215-38C720

Lider Projektu, Naczelnik OSP
Marcin Kwiatkowski
Komentarze są zamknięte