Lubnauer: po wyborach samorządowych Opolskim będzie rządzić obecna opozycja parlamentarna

Zastępca Naczelnego

Opolszczyzna jest jednym z tych regionów, w których nie mamy wątpliwości, że po wyborach samorządowych będzie rządzić obecna opozycja parlamentarna – powiedziała na konferencji prasowej w Opolu przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.Przewodnicząca Nowoczesnej wzięła udział w sobotę w dyskusji poświęconej problemom depopulacji i polityce senioralnej. Oprócz zaproszonych ekspertów zewnętrznych uczestniczyli w niej liderzy opolskiej Platformy Obywatelskiej, z którymi Nowoczesna zamierza wystawić wspólne listy kandydatów w wyborach samorządowych.

„Zawarliśmy koalicję z PO, żeby współpracować i zwyciężyć. Opolszczyzna jest dla nas ważna. Opolszczyzna jest jednym z tych regionów, w których nie mamy wątpliwości, że po wyborach samorządowych będzie rządzić obecna opozycja parlamentarna” – powiedziała Lubnauer.

Jej zdaniem obecność na spotkaniu Nowoczesnej marszałka województwa Andrzeja Buły i posła Tomasza Kostusia z PO to dowód na istnienie koalicji tych partii w nadchodzących wyborach samorządowych.

Przewodnicząca Nowoczesnej poinformowała, że według uzgodnień z władzami regionalnymi PO, w Opolskim przedstawiciele jej partii mają już zagwarantowane miejsca na czołówkach list wyborczych do sejmiku, choć jeszcze nie zapadły ustalenia na temat wspólnego kandydata PO i Nowoczesnej na stanowisko prezydenta Opola. Z ramienia Nowoczesnej funkcję lidera na listach do sejmiku będzie pełnił Piotr Wach, a do rady miasta Przemysław Pytlik. (PAP)

Marek Szczepanik

Komentarze są zamknięte