IV Opolskie Śniadanie Wielkanocne

Zastępca Naczelnego

Wszystkich mieszkańców Opola zapraszamy 28 marca o godzinie 11:00 pod opolski Ratusz na IV Opolskie Śniadanie Wielkanocne organizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Opola – Arkadiusza Wiśniewskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Opola – Marcina Ociepę oraz Biskupa Opolskiego – Andrzeja Czaję.Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Wielka Środa to dzień, w którym kończy się przedświąteczne porządki oraz żegna się z potrawami jedzonymi w okresie Wielkiego Postu. Nowym zwyczajem, który być może stanie się tradycją naszego miasta, spotkajmy się wszyscy w tym dniu przy wspólnym, pięknie zastawionym stole. To wyjątkowa okazja do integracji w świątecznej atmosferze. Będą nam towarzyszyć bazie, zielony bukszpan, zapach rzeżuchy i żółte żonkile.

Spotkanie w licznym gronie, sielankowa i beztroska atmosfera oraz mnóstwo pysznego jedzenia. To wszystko gwarantują organizatorzy: Urząd Miasta Opola, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Polski Czerwony Krzyż. Zgodnie z tradycją degustację wielkanocnych potraw zaczniemy od wspólnego podzielenia się poświęconym jajkiem. Przygotowane przez różne środowiska potrawy pobłogosławi biskup opolski, a żur będzie serwował Prezydent Miasta Opola.

Oprócz wspaniałych potraw będzie można podziwiać piękne wielkanocne ozdoby wykonane przez przedszkolaków, uczniów, studentów, seniorów, organizacje pozarządowe, świetlice środowiskowe, domy dziennego pobytu, środowiskowe domy samopomocy, galerie, kwiaciarnie, kluby i indywidualnych mieszkańców naszego miasta. Przy wielkanocnych babach i mazurkach rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą palmę. Imprezie będą towarzyszyły występy dzieci i seniorów. Dla wszystkich uczestników IV Opolskiego Śniadania organizatorzy przygotowali upominki, które będą wręczane przez „opolskie zajączki”. Będzie bardzo smacznie i swojsko.

za www.opole.pl

WuEs

Komentarze są zamknięte