Kędzierzyn-Koźle: MINIMARATON MANHATAN pod hasłem „Mały, większy, największy-zostań maratończykiem”

Zastępca Naczelnego

Odrzańskie Konsorcjum intensywnie pracuje nad przygotowaniem pierwszej imprezy biegowej w Kędzierzynie-Koźlu, jaką będzie Minimaraton Manhatan im. Jana Pawła II. To propozycja dla dzieci i młodzieży a także dorosłych. Zaplanowana została na 2 kwietnia 2018 roku. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska. ● PARTNERAMI IMPREZY są: TRIBIKE Kędzierzyn-Koźle i LUKS „Rospondek” Żyrowa.O godzinie 14:00 zaplanowane zostały biegi dziecięce pod hasłem „MAŁY, WIĘKSZY, NAJWIĘKSZY – ZOSTAŃ MARATOŃCZYKIEM” O godzinie 14:50 rozpocznie się bardzo efektowny”II Rodzinny Bieg z Torbami”. Kolejnym punktem imprezy jest start marszu Pamięci JP II na 1000 m. Na godzinę 15:30 organizatorzy przewidują start II MINI MARATONU MANHATAN, w którym uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 4,2km. Trasa poprowadzona będzie ulicami miasta Kędzierzyna – Koźla a start i meta usytuowana będzie przy ul. Jana Pawła II – na przeciw Hali Manhatan i Hali Sportowej „Śródmieście” Uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po 2,1 km).
W ramach organizacji imprezy przeprowadzony zostanie MARSZ PAMIĘCI JANA PAWŁA II. Marsz pamięci będzie miał charakter przemarszu bez pomiaru czasu i kierowany jest do wszystkich bez względu na wiek, płeć, wyznanie i narodowość. Całe wydarzenie przeprowadzone zostanie ulicami miasta z wyłączonym ruchem kołowym. Uczestnicy na trasie mają obowiązek stosowania się do poleceń Policji, Straży Miejskiej oraz pozostałych osób zabezpieczających trasę.

Warunkiem uczestnictwa w Mini Maratonie Manhatan jest:

– pisemne wyrażenie zgody na przestrzeganie niniejszego Regulaminu, a tym samym pełna akceptacja powyższych regulacji oraz zobowiązanie się do ich przestrzegania,
– świadomość startu w zawodach na własną odpowiedzialność z pełną świadomością niebezpieczeństw i ryzyka wynikającego z charakteru tego wydarzenia,
– posiadanie dobrego stanu zdrowia, bez przeciwwskazań medycznych do uczestnictwa w zawodach sportowych ulicami miasta,
– w biegu głównym mogą również uczestniczyć osoby niepełnoletnie, które w 2018 roku ukończą 13 lat (rocznik 2005), pod warunkiem pisemnej zgody rodzica/opiekuna prawnego – obecnego podczas weryfikacji w biurze zawodów,
– uczestnicy marszu pamięci JP II muszą przed rozpoczęciem przemarszu podpisać się pod oświadczeniem i regulaminem marszu (formularz do wypełnienia w biurze zawodów).

Udział w biegu na 4,2 km jest płatny na konto bankowe „STARTER” Pomiar czasu BANK ZACHODNI WBK Nr konta: 70 1090 2183 0000 0001 3420 3586, gdzie w tytule należy wpisać: opłata startowa MMM 2018 (imię i nazwisko oraz rocznik zawodnika). ● Opłata startowa 30 zł płatna do 24 marca 2018 roku na powyższe konto ● Osoby rocznika 2001 do 2005 w biegu na 4,2km opłata 15 zł do 24 marca 2018 roku na powyższe konto ● W dniu zawodów opłata wynosi 50 zł dorośli i 30 zł (roczniki 2001 do 2005) ● Opłata za start w „Biegu z torbami” wynosi 2 zł/osoba (płatne na miejscu). ● Biegi dziecięce (na dystansach od 200 do 600 metrów) bez opłaty startowej.

Zgłoszenia do MMM przyjmowane są za pomocą formularza zapisów internetowych pod linkiem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3587 Zgłoszenia internetowe aktywne będą do 26 marca 2018 r. W przypadku wolnych miejsc zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów w dniu 2 kwietnia 2018 roku od 12:30 do 14:15. Obowiązuje limit zgłoszeń 400 zawodników na bieg na dystansie 4,2 km. Organizator może zamknąć wcześniej listę startową po wyczerpaniu limitu opłaconych zgłoszeń.

Klasyfikacja Mini Maraton Manhatan prowadzona będzie w następujących kategoriach:
● generalna: kobiet i mężczyzn w biegu na 4,2km
● wiekowa w biegu: K-13, 20, 30, 40, 50, 60+
● M-13, 20, 30, 40, 50, 60+
● najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Kędzierzyna-Koźla na 4,2km.

Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia dodatkowych klasyfikacji. Dla zwycięzców na podium w generalnej oraz kategorii wiekowych: PUCHARY.
Zwycięzcy kategorii generalnej nie wchodzą na podium w kategoriach wiekowych! Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg na 4,2 km otrzymują tłoczony MEDAL.

Oprac. Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte