ZBYT CIĘŻKIE TORNISTRY. MINISTER EDUKACJI APELUJE

Zastępca Naczelnego

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiedziała w poniedziałek w Kielcach wysyłanie listów do nauczycieli i rodziców w sprawie zbyt ciężkich tornistrów. „Dzieci często nie zdają sobie sprawy z tego, że każda dodatkowa rzecz w plecaku, to zbędny i szkodliwy ciężar”.Minister Zalewska bierze udział w Kielcach w konferencji „Edukacja dla zdrowia”. Podczas spotkania zapowiedziała wysyłanie listów do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców w sprawie zbyt ciężkich tornistrów.

„W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają obecnie prace nad nowelizacją przepisów rozporządzenia o BHP w szkołach i placówkach oświatowych. Planujemy w tym roku przeprowadzenie kampanii informacyjnej, w której przybliżymy problem przeciążonych tornistrów i pokażemy jego wpływ nazdrowie dziecka” – czytamy w liście.

„Chcemy nauczyć nauczycieli i rodziców stosowania rozporządzenia o warunkach pracy, warunkach edukacji, higienie pracy w szkołach, m.in. tego słynnego rozporządzenia dotyczącego ciężkich tornistrów. Jest jednoznacznie zapisane w rozporządzeniu, że nie ma takiej możliwości, żeby dziecko nosiło ciężki tornister” – zaznaczyła podczas konferencji Zalewska.

PAP, oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte