II Kongres Geodetów Polskich pod hasłem „Równość w geodezji”

Zastępca Naczelnego

Redakcja www.ngopole.pl otrzymała zaproszenie oraz prośbę o objęcie patronatem medialnym nad II Kongresem Geodetów Polskich, który odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 19-21 kwietnia 2018 roku. Hasłem tegorocznego Kongresu jest Równość w geodezji. Po sukcesie Kongresu w 2017 roku (https://goo.gl/forms/xrRcYS7jhg2CAIAI3) zleży nam, aby ta impreza stała się coroczną tradycją. W tym roku chcemy spotkać się pod hasłem „Równość w Geodezji”. Liczymy na obecność parlamentarzystów, przedstawicieli władz centralnych, administracji geodezyjnej wszystkich szczebli, świata nauki oraz dużych i małych firm geodezyjnych.

Kongres Geodetów Polskich 2018 jest drugim kongresem nawiązującym do Kongresu Inżynierów Miernictwa z roku 1939. Organizatorami Kongresu Geodetów Polskich są Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne. Gospodarzem Kongresu jest Stowarzyszenie „Geodeci Ziemi Piotrkowskiej”. Swoją obecność na Kongresie Geodetów Polskich potwierdzili następujący goście honorowi:
1. Pani Poseł Anna Milczanowska
2. Pani Poseł Barbara Chrobak
3. Pan Minister Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, poseł na Sejm RP

Dla uczestników Kongresu zostały przygotowane liczne upusty cenowe na prezentowany sprzęt oraz wiele cennych nagród rzeczowych.

Warto dodać że pierwszy Kongres Geodetów Polskich odbył się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 23-25 marca 2017 roku pod hasłem „Jedność Geodezyjna”. W kongresie wzięli udział przedstawiciele wszystkich ogólnopolskich organizacji geodezyjnych: Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Polskie Towarzystwo Geodezyjne, Geodezyjna Izba Gospodarcza, Polska Geodezja Komercyjna , a także Lokalnych Stowarzyszeń Geodezyjnych. W imprezie wzięło udział wielu wykonawców prac geodezyjnych oraz przedstawicieli administracji: kierownicy ośrodków dokumentacji geodezyjnej , geodeci powiatowi , geodeci wojewódzcy, główny geodeta kraju , wojewódzcy inspektorzy nadzoru geodezyjnego i kartograficznego. W kongresie brał też udział wiceminister odpowiedzialny za geodezję w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Tomasz Żuchowski, który w ramach współpracy z środowiskiem geodezyjnym powołał zespół doradczy.

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte