Turniej gier komputerowych po raz drugi w Kędzierzynie-Koźlu

Zastępca Naczelnego

To już pewne. Po raz drugi w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowany zostanie K-K Tournament, czyli turniej gier komputerowych. „Nasz pomysł nie spadł z nieba, lecz zrodził się w umysłach absolwentów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Pierwotnie szybował w chmurach i wyobraźni, a chwilę później nabrał konkretnego kształtu. W ten sposób narodziła się koncepcja klasy e-sportowej.Osiągnieciami szkoły w dziedzinie e-sportu są m.in. Mistrzostwo klas e-sportowych w Kielcach w 2017r., ponadto uczniowie

uczestniczyli również w warsztatach oraz seminarium o tej samej tematyce, zorganizowali turniej K-K Tournament i wiele mniejszych turniejów w szkole.

W roku 2017 powstało stowarzyszenie e-sportowe sekcji KSC Koziołek, które współpracuje z drużyną Team Mystery. Zdobywa ona w rozgrywkach w Counter Strike’a ogromne sukcesy na skali ogólnokrajowej wygrywając lokalne imprezy oraz mniejsze turnieje organizowane przez społeczność e-sportową m.in. IV edycja TCS-Fun Counter Strike Global Offensive oraz zawody LAN’owe: Nyska Arena Gier (Ćwierćfinały).”

Rywalizacja podzielona została na dwie kategorie i zostanie zorganizowana w dwóch terminach:

  • Junior KK Tournament – 12-13 maja 2018 dla szkół gimnazjalnych (Kino Twierdza)
  • KK Tournament (edycja 2) 1-2 czerwca 2018 (Hala Sportowa Śródmieście)

Tegoroczna edycja turnieju KK Tournament jest organizowana na skalę ogólnokrajową, dlatego serdecznie zapraszamy zawodników e-sportowych i kibiców nie tylko z naszego regionu, ale także z całego kraju oraz szanownych gości. Życzymy zdrowej rywalizacji i sportowej atmosfery w turnieju.

Wiesław Świder wraz z sekcją e-sportu KSC Koziołek Kędzierzyn-Koźle

Komentarze są zamknięte