Co słychać w Diecezji Opolskiej?

Zastępca Naczelnego

Wrzosola 2018. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza dzieci i młodzież śpiewające w zespołach wokalnych na coroczne wspólne śpiewanie w Opolu-Wrzoskach – „Wrzosola’2018”. Tegoroczne XVI już spotkanie będzie miało formę warsztatów wokalno-instrumentalnych, co będzie dla uczestników unikatową okazją obcowania z wykonywaną na żywo muzyką nie tylko wokalną, ale także instrumentalną.Zajęcia będą prowadzone pod okiem muzycznych opiekunów oraz wysokiej klasy chórmistrzów, dyrygentów i kapelmistrzów. Składać się będą z zajęć związanych z emisją głosu (zespołową i indywidualną) oraz śpiewu w zespole wokalnym wraz z orkiestrą dętą Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Bonus Sonus. Finałowym punktem imprezy będzie wspólna, otwarta prezentacja wyćwiczonych utworów wokalnych, instrumentalnych oraz wokalno-instrumentalnych podczas Mszy świętej. Warsztaty odbędą się w sobotę, 17.03.2018 r., w godz. 9:00–13:00 w kościele św. Józefa Robotnika w Opolu-Wrzoskach. Regulamin VI Przeglądu oraz karta zgłoszenia zespołu dostępne są na stronie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej: www.dimk.diecezja.opole.pl Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca.

Rekolekcje wielkopostne Ruchu Czystych Serc. W dniach 9-11 marca w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie odbędą się rekolekcje Ruchu Czystych Serc diecezji opolskiej, na które zaprasza diecezjalny moderator Ruchu, ks. Tadeusz Komorek. Skupieniu towarzyszyć będzie motto: „Dojrzewać w Duchu Miłości”.  Zapisy przyjmowane są mailowo na adres: [email protected]

Dzień skupienia dla pań posługujących na plebaniach. W piątek 9 marca na Górze św. Anny odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla pań pracujących na plebaniach. W programie: 9.30 – Różaniec i okazja do spowiedzi; 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Rudolfa Pierskały; 11.00 – przejście na cmentarz do grobu ks. bp. Antoniego Adamiuka i obiad w Domu Pielgrzyma; 12.00 – konferencja, Droga Krzyżowa, i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 13.30 – kawa. Informacje można uzyskać i zgłoszenia udziału dokonać telefonicznie: Kórnica – tel. 77 4673106; Kotórz Wielki – tel. 77 4212025; Centawa – tel. 77 4632135 lub mailowo: [email protected] Zgłoszenia do końca lutego.

Wielkopostny Dzień SkupieniaDzieci Maryi. Diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Marianek, który odbędzie się w sobotę 10 marca br. w Domu Misyjnym oo. Werbistów przy ul. Rodziewiczówny w Nysie. Rozpoczęcie o godz. 10:00, zakończenie ok. godz. 14:00.

Wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. W najbliższą sobotę 10 marca o godz. 9.30 w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi w Opolu przy ul. Drzymały rozpocznie się wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. W programie: modlitwa różańcowa i okazja do sakramentu pokuty, Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Stobrawy, przerwa, konferencja ascetyczna oraz Droga Krzyżowa i błogosławieństwo sakramentalne.

Wielkopostne Wykłady Otwarte. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na kolejny z cyklu Wielkopostnych Wykładów Otwartych, które odbywają się w kolejne soboty Wielkiego Postu o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4). Tegoroczny temat cyklu brzmi: „Papież Franciszek: 5 lat”. W najbliższą sobotę w sobotę 10 marca wykład na temat: „Papieża Franciszka posługiwanie na rzecz jedności Kościoła” wygłosi ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser, w kolejną – 17 marca – wykład nt. „Pedagogia inkluzji w nauczaniu i postawie papieża Franciszka” wygłosi ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej.

Wiosenne spotkania misyjne w rejonach. Duszpasterstwo Misyjne Diecezji Opolskiej zaprasza na wiosenne spotkania misyjne. Zaproszenie to kieruje w stronę Członków Papieskich Dzieł Misyjnych oraz wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami w swoich parafiach: kapłanów, sióstr zakonnych, alumnów, animatorów misyjnych, katechetów i wszystkich, którym sprawy misji leżą na sercu. Kolejne spotkania odbędą się według następującego porządku: 10 marca 2018 r. (sobota) – Opole (parafia św. Piotra i Pawła); 17 marca 2018 r. (sobota) – Nysa (bazylika) i 24 marca 2018 r. (sobota) – Kluczbork (parafia MB Wspomożenia Wiernych); Początek spotkań o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.

Wielkopostne spotkanie Bractwa św. Józefa. Braci św. Józefa z całej diecezji zapraszamy na wielkopostne spotkania modlitewno-formacyjne. Najbliższe spotkania odbędą się w następujących terminach: 9 marca (piątek) o godz. 18.00 w Opolu-Wrzoskach dla rejonu Wrzoski; 10 marca (sobota) o godz. 17.00 w Jemielnicy dla rejonu Jemielnica, 15 marca (czwartek) o godz. 18.00 w Starym Koźlu dla rejonu Kędzierzyn; 16 marca (piątek) o godz. 17.30 w parafii św. Michała w Prudniku dla rejonu Prudnik; 17 marca (sobota) o godz. 15.30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Raciborzu dla rejonu Racibórz i 20 marca (wtorek) o 17.30 w Walcach dla rejonu Krapkowice. W programie spotkania przewiduje się: Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych braci, konferencję formacyjną; nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub Adorację Najświętszego Sakramentu z jedną częścią Gorzkich Żali oraz krótkie spotkanie braterskie. Spotkanie poprowadzą ks. Waldemar Musioł, rektor lub ks. Paweł Chyla, wicerektor Bractwa św. Józefa. Nowi członkowie Bractwa oraz zainteresowani wspólnotą proszeni są o wybór najbardziej dogodnego czasowo i lokalizacyjnie miejsca i przybycie na jedno ze spotkań. Pełny harmonogram spotkań oraz wszelkie informacje o wspólnocie dostępne są na stronie www.bractwoswietegojozefa.pl.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Modlitwa za Papieża Franciszka w 5. Rocznicę wyboru. Wspólnota Ruchu Lednickiego zachęca do włączenia się w modlitewny łańcuch, który otoczy papieża Franciszka w piątą rocznicę jego pontyfikatu. Zaplanowana na 11 marca inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Komunikat Biskupa Opolskiego nt. rozpoczęcia działalności Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. W załączniku 6. zamieszczam Komunikat Biskupa Opolskiego na temat rozpoczęcia w roku szkolnym 2018/2019 działalności Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu wraz z zaproszeniem do zainteresowania nową ofertą edukacyjno-wychowawczą.

Ładowarka. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej na Górze św. Anny. Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie pod nazwą Ładowarka. Odbędzie się ono w dniach 16-18 marca 2018 w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zaproszeni na to spotkanie są uczestnicy wszystkich poziomów przygotowania do bierzmowania czyli od 6 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.botafe.pl.

Diecezjalne rekolekcje dla Zelatorów Żywego Różańca. Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca ks. Mariusz Sobek zaprasza na rekolekcje dla Zelatorów Żywego Różańca z diecezji opolskiej. Odbędą się one w dniach 16-18 marca 2018 r. (piątek – niedziela) w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu – Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zapisy odbywają się drogą e-mailową: [email protected]

Czuwanie wielkopostne Ruchu Szensztackiego w Winowie. W sobotę 16 marca w godz. 19.00-24.00 w kościele Ducha Świętego w Winowie odbędzie się Adwentowe Czuwanie Ruchu Szensztackiego diecezji opolskiej pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Łączę wyrazy szacunku,
Hanna Honisz
Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej
tel. 533 317 778

Komentarze są zamknięte