Kędzierzyn-Koźle: hotspoty mają wzięcie

Zastępca Naczelnego

Bezpłatny dostęp do internetu w Kędzierzynie-Koźlu jest możliwy w coraz większej liczbie miejsc, gdyż miejska sieć hotspotów wciąż się rozrasta. Jak pokazują statystyki, cieszą się one dużą popularnością nawet w jesienno-zimowych miesiącach. Użytkownicy są liczeni w tysiącach.Największą liczbę logowań odnotowano w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy z miejskich hotspotów skorzystano ponad 5,5 tys. razy przy użyciu prawie 1900 urządzeń.

Darmowy dostęp do internetu jest możliwy na placu Raciborskim i placu Rady Europy w Koźlu, placu Jana Surzyckiego na os. Pogorzelec, w parku Pojednania, w hali „Manhatan” i w strefie rekreacyjno-sportowej przy al. Jana Pawła II na os. Śródmieście oraz na placu zabaw przy ul. Kołłątaja w Sławięcicach. W ubiegłym roku sieć rozrosła się o następujące lokalizacje: kozielski Orlik i Dom Kultury „Koźle”, centrum przesiadkowe przy dworcu PKP w Śródmieściu, plac zabaw i strefę fitness w parku Orderu Uśmiechu oraz strefę rekreacyjno-sportową przy ul. Kośnego na os. Piastów. Gratis można się również połączyć z siecią w urzędzie miasta, w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach oraz w niektórych miejskich autobusach.

Korzystanie z hotspotów poprzedza autoryzacja, a każdy użytkownik ma limit transferu wynoszący 750 MB miesięcznie. Dotyczy to łącznie wszystkich punktów na terenie miasta. Sesja jest każdorazowo zrywana po 45 minutach – zastrzeżenie to wynika z wytycznych Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Po 15 minutach użytkownik może znów połączyć się z internetem. Szybkość transferu wynosi do 512 kilobitów na sekundę.

Miejskie hotspoty działają od sierpnia 2015 roku. Wszystkie punkty z darmowym dostępem do internetu są oznakowane specjalnymi tabliczkami.

za www.kedzierzynkozle.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte