Polskie Linie Lotnicze LOT ostrzegają przed fałszywymi promocjami

Zastępca Naczelnego

Nie daj się nabrać na „darmowe” bilety. Linie lotnicze LOT ostrzegają przed fałszywą promocją. Krążący po Internecie link, który rzekomo gwarantuje wygranie darmowych biletów polskiego przewoźnika, jest fałszywy. LOT apeluje o niepodawanie swoich danych personalnych i nierozsyłanie tego linku dalej.

Jak wygląda ta fałszywa promocja? Atak zaczyna się od otrzymania od znajomej osoby wiadomości prowadzącej do rzekomej domeny LOT-u, której adres wygląda prawie jak ten, pod którym znajduje się oficjalna strona przewoźnika.

Po kliknięciu w link użytkownik przekierowany jest na fałszywą stronę. Po udzieleniu odpowiedzi na wyświetlające się pytania zostaje poproszony o rozesłanie linków z tą „ofertą” do znajomych w zamian za obietnicę otrzymania darmowych biletów lotniczych.

Przewoźnik na swojej stronie przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności i nieklikaniu w podejrzane linki. Jednocześnie przypomina, że wszystkie promocje i oferty można znaleźć jedynie na naszej oficjalnej stronie www.lot.com oraz na kanałach PLL LOT w mediach społecznościowych.

źródło: PLL LOT

Komentarze są zamknięte