„Łowcy cieni” zatrzymali jednego z członków grupy tzw. Krakowiaka

Zastępca Naczelnego

„Łowcy cieni” z CBŚP wspólnie z policjantami z Wydziału w Bielsku-Białej CBŚP zatrzymali 55-letniego Tadeusza B., poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach – poinformowała policja.Mężczyzna był ścigany, ponieważ został skazany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym w grupie tzw. Krakowiaka oraz rozboje.

Tadeusz B. został zatrzymany w jednej z restauracji. „Mężczyzna starał się skutecznie unikać kontaktu z organami ścigania. W 2017 roku sąd wydał za nim list gończy, na podstawie którego zaczęli działać „łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji” – poinformowała policja w komunikacie.

Z ustaleń śledczych wynika, że działalność 55-letniego Tadeusza B. sięga początków lat 90-tych. Wówczas to działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kierowanej przez Janusza T. ps. „Krakowiak”. Grupa zajmowała się zabójstwami, napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami, uprowadzeniami w celu wyłudzenia okupu, nielegalną dystrybucją broni palnej oraz obrotem środkami odurzającymi. Według śledczych poszukiwany mężczyzna brał udział w dokonywaniu przestępstw.

Tadeusz B. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę 8 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu, 55-latek został gdzie ma odbyć zasądzoną karę.

Źródło: www.policja.pl

Komentarze są zamknięte