Fałszywe policjantki trafiły do prawdziwego aresztu

Zastępca Naczelnego

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”.Mieszkanki województwa dolnośląskiego w wieku 34 i 35 lat, podając się za funkcjonariuszki Policji i posługując się fałszywym dokumentem i odznaką policyjną, wchodziły do mieszkań, pozorując przeprowadzenie przeszukania lub czynności związanych z ujawnieniem nakładki na bankomat.

Ofiarą oszustek padły dwie mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. Zatrzymane pod pretekstem przeszukania, zabrały pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych. W kolejnym przypadku, jedna z oszustek poprosiła o kartę bankomatową i numer PIN i poszła do bankomatu „zablokować kartę”. Po wszystkim, pokrzywdzona ustaliła, że z jej konta wypłacono pieniądze w kwocie 500 złotych.

Kolejna osoba, którą próbowały „odwiedzić”, zachowała czujność i o wszystkim powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali kobiety w pobliżu jednego z bloków. „Fałszywe policjantki” trafiły do prawdziwego policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących oszustwa.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają, że kobiety dokonały jeszcze kilku tego typu przestępstw. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Źródło: policja.gov.pl

Komentarze są zamknięte