Warszawa: olimpijczycy odlecieli z HAŁASEM

Zastępca Naczelnego

W poniedziałek w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się ślubowanie olimpijczyków, którzy jako ostatni wylecą na Igrzyska Olimpijskie do Pjong-Jang. Byli to zawodnicy oraz kadra trenerska w snowboardzie. Uroczystość podpisania flagi olimpijskiej oraz odczytania przysięgi uświetniła występem grupa taneczna Hałas z Tarnowa Opolskiego, która zwyciężyła w konkursie Sportbonus Dzieciom. W trwającej od października zabawie wzięło udział 3 tys. klubów i szkół, na które zagłosowało ponad 120 tys. rodziców.

 

Akcja miała zakończyć się z końcem roku i to za ten okres przyznano nagrody główne – spotkania z

olimpijczykami. Spośród dziesiątek tysięcy głosów najwięcej zebrałą ekipa taneczna HAŁAS z Tarnowa Opolskiego, która w centrum polskiego olimpizmu dała wspaniały pokaz tańca nowoczesnego. Warto dodać, że trenerem i choreografem zespołu jest Danuta Kampa. W eskapadzie do Warszawy wziął także udział „dobry duch zespołu” Anita Golombek, która zajmowała się przygotowaniem rekwizytów, niezbędnych do wspaniałego tańca. Zespół z Tarnowa Opolskiego w Warszawie zaprezentował się w składzie: Anna Ciecior, Magdalena Duda, Małgorzata Golombek, Marcelina Grobarek, Wiktoria Habdas, Martyna Kanas, Natalia Klimek, Wiktoria klimek, Małgorzata Komandzik, Marta Komandzik, Natalia Łach, Julia Mateja, Maja Mateja, Wiktoria Mielczarek, Dominika morzyk, Katarzyna PancerzAgnieszka Regiec, Izabela Rożen, Julia Wrzeciono, Julia Włochowicz, Alicja Wzorek oraz jedyny przedstawiciel płci męskiej Szymon Serafin.
Wyjazd młodzieży z powiatu opolskiego oprócz występu w siedzibie PKOl miał również walor edukacyjny, bowiem była też okazja do zwiedzenia muzeum polskiego sportu oraz spotkania z wieloma ciekawymi ludźmi. Honory gospodarza czynił członek złotej ekipy pięcioboistów z IO w Barcelonie w 1992 roku Dariusz Goździak. Ponadto młodzież z Tarnowa Opolskiego miała również okazję do zwiedzenia Stadionu Narodowego.
O kulisach wyjazdu do Warszawy oraz wywiady z niektórymi uczestnikami napiszemy w osobnym tekście

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte