ZUS bliżej Obywatela: specjalni doradcy pomogą przedsiębiorcom

Zastępca Naczelnego

Na opolskich przedsiębiorców czeka 15 doradców płatników składek. Z ich bezpłatnych usług możesz skorzystać we wszystkich placówkach ZUS w województwie opolskim. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub prowadzisz małą firmę rodzinną, a masz wątpliwości jak płacić składki do ZUS w nowym roku lub chciałbyś wiedzieć czy nie masz zaległości, to doradca płatnika rozwieje twoje wątpliwości.Od 1 lutego w całej Polsce funkcję doradcy pełni 732 konsultantów. W opolskim oddziale ZUS doradców jest trzech, a po dwóch w największych miastach regionu czyli Nysie, Brzegu i Kędzierzynie-Koźlu. Nowa usługa to efekt gruntownych zmian w opłacaniu składek.

W styczniu, przedsiębiorcy po raz pierwszy dokonywali wpłat na indywidualny numer rachunku składkowego.

Poza uproszczeniem sposobu wpłaty, zmianie uległ sposób ich księgowania w ZUS. U części przedsiębiorców mogło to spowodować niedopłatę, bo w przypadku zaległości na koncie płatnika, styczniowe wpłaty pokryły najpierw zadłużenie, a w następnej kolejności bieżące zobowiązania. Doradca płatnika odpowie na wszystkie pytania z zakresu ubezpieczeń i składek. Na przykład wyjaśni dokładnie  i jak ją usunąć. Z usług doradcy każdy płatnik może skorzystać całkowicie za darmo.
– Doradcami płatnika zostali najbardziej doświadczeni pracownicy, którzy są po specjalnych szkoleniach i testach. Te osoby mają nie tylko przekazywać wiedzę ale być dla właścicieli firm przewodnikiem w dziedzinie e-składki i w ogóle rozliczeń z ZUS – mówi Sebastian Szczurek, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Opolszczyźnie. – Przez to zaś gwarantujemy, że każdy z naszych płatników nie tylko otrzyma fachową odpowiedź na pytania, ale też pomoc w wypełnieniu dokumentów czy założeniu indywidualnego konta na portalu PUE ZUS – podkreśla rzecznik.
Doradcę płatnika znajdziesz na sali obsługi klientów w każdej placówce Zakładu w województwie opolskim. Na ekranie biletomatu wybierz „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”. Jeśli masz już konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wizytę u doradcy możesz zarezerwować przez Internet. Nie musisz wtedy czekać w sali obsługi na swoją kolejność.
Wejdź na stronę www.zus.pl i zaloguj się na PUE. W panelu głównym PUE, po lewej stronie ekranu, wybierz opcję „Rezerwacja wizyt”. Wybierz placówkę ZUS, w której chcesz zarezerwować wizytę. Kliknij „Wybierz grupę spraw”, potem „Składki/Ubezpieczenia”, później „Doradca płatnika” i następnie „Dalej”.
Wybierz dzień i godzinę wizyty u doradcy.

Sebastian Szczurek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Opolskiego

Komentarze są zamknięte