SLD wystawi własnego kandydata na prezydenta Opola. Czy będzie nim Apolonia Klepacz?

Zastępca Naczelnego

Nie będzie porozumienia z PO, Nowoczesną i PSL. Wszystko wskazuje na to, że SLD zaproponuje swojego kandydata na prezydenta Opola. Obecnie partia prowadzi rozmowy z dwoma osobami. Jedną z nich jest była senator Apolonia Klepacz.

SLD chce wygrać wybory na prezydenta Opola i wprowadzić do rady miejskiej oraz sejmiku jak największą liczbę radnych. Dziś reprezentacja SLD w radzie miejskiej i sejmiku jest wyjątkowo skromna. W obu radach SLD ma jedynie jednego przedstawiciela. Swoją drużynę na wybory SLD chce przedstawić na początku maja.
– W wyborach do sejmiku opolskiego idziemy sami, podobnie zresztą jak do sejmików w całym kraju. Taka jest decyzja rady krajowej SLD – mówił Piotr Woźniak, przewodniczący rady wojewódzkiej SLD w Opolu. – Trwają prace, żeby przyłączyli się do nas przedstawiciele z innych formacji lewicowych. Będziemy występować pod szyldem SLD Lewica Razem – dodaje.

Plan na Opole zakłada natomiast wystawienie swojego kandydata, który powalczy o prezydenturę w mieście. Tymczasem jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że efektem podpisania Deklaracji Opolskiej przez PO, Nowoczesną, SLD i PSL będzie wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta Opola.

W.S

Komentarze są zamknięte