Maciej Krogulski: podtrzymuję swoje stanowisko w sprawie obozów koncentracyjnych we Włoszech

Zastępca Naczelnego3

Benito Mussolini

W skutek kontrowersji, do której doszło 29 stycznia 2018 w gronie kilkunastu osób, pragnę podtrzymać moje stanowisko, w sprawie obozów koncentracyjnych we Włoszech, które sprowadza się do następujących stwierdzeń:1)
Benito Mussolini doszedł do władzy w roku podpisania przez Niemcy i Rosję Sowiecką (nie istniał jeszcze ZSRS) układu w Rapallo. Było to na 17 lat przed wybuchem II wojny światowej, do której zresztą Włochy przystąpiły dopiero 10 czerwca 1940 roku.

2)
Obozy koncentracyjne we Włoszech, nie zostały utworzone z przeznaczeniem dla Żydów.

3)
Tym bardziej obozy koncentracyjne we Włoszech, nie zostały utworzone dla Żydów, będących obywatelami RP, z którą Włochy utrzymywały wszak poprawne stosunki dyplomatyczne.

4)
Obozy koncentracyjne we Włoszech, zostały utworzone z przeznaczeniem dla włoskich komunistów oraz dla członków włoskiej mafii.

5)
Objęcie władzy w Niemczech przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 roku, Benito Mussolini odebrał z niepokojem, krytycznie wyrażając się o antysemityzmie Hitlera (Bogusław Wołoszański, „Encyklopedia II wojny światowej” – odcinek „Mussolini”, TVP).

6)

znacząco przyczynił się do postawienia tamy komunistycznej agresji oraz próbie zniszczenia przez komunistów cywilizacji europejskiej. Przyczynił się do tego przez swoje stanowcze działania najpierw wyłącznie w samych Włoszech, następnie na terytorium Hiszpanii, w końcu na terytorium ZSRS. W tym ostatnim wypadku niestety nieskutecznie (klęska włoskich wojsk pod Stalingradem).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini

Z poważaniem,
Maciej Krogulski
[email protected]
511 183 991

 1. Maciej Krogulski
  | ID: 1aefda2d | #1
 2. Maciej Krogulski
  | ID: 1aefda2d | #2

  Publiczna wypowiedź sugerująca, że polscy Żydzi byli pierwszymi więźniami włoskich obozów koncentracyjnych jest kłamstwem i atakiem na Włochów, podobnym do tego, który wymierzony jest dzisiaj w Polskę. Wypowiedź ta zdejmuje odpowiedzialność za holokaust z Niemców, oraz relatywizuje fakty historyczne na potrzeby bieżącej polityki. Jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia w gronie osób, wśród których padła.

 3. Maciej Krogulski
  | ID: 47f31e37 | #3

  BIOGRAM BENITO MUSSOLINIEGO POD NOWYM ADRESEM:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini

Komentarze są zamknięte