Prokuratura: trzy zarzuty dla mężczyzny, który groził dziennikarce TVP. Grozi mu 14 lat więzienia

Zastępca Naczelnego

Trzy zarzuty, w tym dotyczące gróźb stosowanych wobec dziennikarzy TVP oraz posiadania nielegalnej broni, przedstawiła warszawska Prokuratura Okręgowa Franciszkowi J., zatrzymanemu w związku z agresywnym zachowaniem wobec dziennikarki TVP. Mężczyźnie grozi do 14 lat więzienia. Franciszek J. znany jest jako „Farmazon”.O zatrzymaniu J. przez łódzką policję poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Jak podaje organizacja Obywatele RP chodzi o Franciszka Jagielskiego, który podczas jednego z protestów przed Sejmem obraził dziennikarkę TVP. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła w ub. tygodniu Telewizja Polska. Według Obywateli RP, w poniedziałek ok. godz. 15 policjanci weszli do domu mężczyzny i jego baru.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Krajowej Łukasz Łapczyński, pierwszy zarzut dotyczy nakłaniania 10 lipca 2017 r. innej osoby do użycia przemocy wobec dziennikarza TVP Info Michała Rachonia. Jak wyjaśnił, z ustaleń śledczych wynika, że chodziło o zmuszenie dziennikarza do „zaniechania interwencji prasowej”.

– Doszło wtedy do wypowiedzenia wulgarnych słów zawierających polecenie uderzenia dziennikarza – wyjaśnił Łapczyński.

Drugi zarzut – dodał – dotyczy incydentu z 8 grudnia 2017 r. – Chodzi o groźby spowodowania uszkodzenia ciała, kierowane wobec dziennikarza TVP. Ich celem było zmuszenie jego i dziennikarki TVP do zaniechania interwencji prasowej – powiedział prokurator.

Trzeci zarzut dotyczy posiadania dwóch sztuk broni bez pozwolenia. – Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów; skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień – poinformował Łapczyński.

oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte