Kaczyński pozwał Wałęsę. Gdański sąd wydał dzisiaj pierwszą decyzję

Zastępca Naczelnego

– Na wczorajszym posiedzeniu stawili się pełnomocnicy obu stron, a termin rozprawy został wyznaczony na 5 marca 2018 roku – mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.Jarosław Kaczyński domaga się od Lecha Wałęsy przeprosin i wpłaty 30 tysięcy złotych na cele społeczne

– Nie wiemy jeszcze, czy podczas kolejnej rozprawy będą musieli pojawić się powód i pozwany. Na ten moment nie ma też żadnej informacji, że rozprawa będzie niejawna – informuje Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Decyzję o marcowym terminie pierwszej rozprawy podjął dzisiaj sąd. Było to posiedzenie niejawne i jak mówią nam sędziowie, dotyczyło kwestii technicznych i organizacyjnych przyszłego procesu. W Gdańsku stawili się dzisiaj pełnomocnicy Jarosława Kaczyńskiego i pełnomocnicy Lecha Wałęsy.

W pozwie, który do gdańskiego sądu wpłynął w czerwcu tego roku, Jarosław Kaczyński domaga się od Lecha Wałęsy przeprosin i wpłaty 30 tysięcy złotych na cele społeczne.

Mowa w nich m.in. o tym, że Jarosław Kaczyński „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie”. Ponadto sąd będzie też badał wpis, w którym Lech Wałęsa napisał, że „Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.”

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte