Tarnowskie Góry: kolejne samobójstwo na strzelnicy

Zastępca Naczelnego

– 29-letni mieszkaniec Bytomia popełnił samobójstwo na strzelnicy sportowej w Tarnowskich Górach. Skierował lufę broni w twarz i strzelił – podała śląska policja. To już drugi tego typu przypadek na tej samej strzelnicy w ostatnich kilku miesiącach.
Do samobójstwa doszło w środę późnym popołudniem. „Mężczyzna przyszedł na strzelnicę, wykupił amunicję i po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa i obsługi broni zaczął strzelać. W pewnym momencie odwrócił broń w kierunku twarzy i oddał strzał” – powiedział młodszy aspirant Damian Cecierski w policji w Tarnowskich Górach.

 Mężczyzna zginął na miejscu. Z udziałem prokuratora w strzelnicy przeprowadzono oględziny. Zabezpieczono też materiały z monitoringu obiektu. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach. – Przyczyny tego samobójstwa nie są nam na razie znane. Liczymy, że uda się je ustalić po przesłuchaniu członków rodziny 29-latka i innych świadków oraz po sekcji zwłok – powiedział Ciecierski.

To kolejne samobójstwo na ten samej strzelnicy. W lipcu br. w podobnych okolicznościach życie odebrał tam sobie 23-letni zabrzanin. Z kolei we wrześniu 2014 r. na strzelnicy w Chorzowie Hubert Ch. zabił instruktora z wypożyczonej broni i próbował zabić jeszcze drugą osobę z obsługi. Jego proces dobiega końca przed katowickim sądem.

PAP

Komentarze są zamknięte