Nysa: wreszcie doczeka się kąpieliska z prawdziwego zdarzenia. W poniedziałek ruszyły prace

Zastępca Naczelnego

 

Nyskie kąpielisko od lat wymagało modernizacji. Teraz prace nareszcie ruszą i Nysanie nie będą musieli wyjeżdżać do ościennych miejscowości, by móc cieszyć się przyjemną kąpielą. Powstanie m.in. druga niecka, mały aquapark, basen 50 m, rozległy kompleks sportowy, a także prysznice, toalety i nowe zaplecze. Od strony ul. Saperskiej utworzonych zostanie 140 miejsc parkingowych. Jedną z największych atrakcji będzie z pewnością najdłuższa w regionie, 150 – metrowa zjeżdżalnia.

W ubiegły piątek Agencja Rozwoju Nysy podpisała umowę z firmą Adbox Construction Sp. z o.o, która jest generalnym wykonawcą projektu. Prace związane z modernizacją nyskiego Kąpieliska mają się zakończyć w czerwcu 2018r. Koszt inwestycji to około 13 milionów złotych, z czego prawie 5 milionów będzie pochodzić ze środków unijnych.

Dodajmy, że władze Nysy mają plan rozbudowy infrastruktury wokół niecki w taki sposób, by obiekt funkcjonował przez cały rok. Inwestycja z pewnością doda Śląskiemu Rzymowi walorów turystycznych. Odnowiony kompleks przyciągnie nad wodę nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale także amatorów kąpieli spoza regionu.

źródło: UM Nysa, oprac. W.S

Komentarze są zamknięte