Karczewski: poważnie rozważyłbym propozycję objęcia funkcji ministra zdrowia

Zastępca Naczelnego

Nie oddalam się od problemów służby zdrowia i gdyby padła propozycja, żebym został ministrem zdrowia, pewnie bym ją bardzo poważnie rozważył – powiedział we wtorek w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o zapowiedź zmian w rządzie.We wtorek premier Beata Szydło  zapowiedziała rekonstrukcję rządu; zmiany mają zostać ogłoszone w przeciągu kilkunastu dni. Karczewski pytany w RMF FM, czy „przyda się rządowi” odparł, że „nie wybiera się do rządu”.

Dopytywany, czy miałby odwagę zostać ministrem zdrowia zaznaczył, że problemy służby zdrowia są mu znane i w dalszym ciągu się nimi interesuje. „Nie oddalam się od problemów służby zdrowia i gdyby była taka propozycja, to pewnie bym ją bardzo poważnie rozważył, choć muszę powiedzieć, że bardzo dobrze czuję się w roli marszałka Senatu” – podkreślił.

Karczewski dotychczasowe działania rządu ocenił „bardzo dobrze”. Podkreślił jednocześnie, że to premier Beata Szydło wie i ma orientację na temat pracy poszczególnych ministrów. „Są łatwiejsze i trudniejsze ministerstwa, więc Ministerstwo Zdrowia należy do jednych z najtrudniejszych” – mówił marszałek Senatu, który sam jest lekarzem.

Pytany, czy o zmianach w rządzie zadecyduje prezes PiS Jarosław Kaczyński czy premier Beata Szydło odpowiedział, że „razem” zdecydują.

„To będzie wspólna decyzja, dlatego że pan prezes Jarosław Kaczyński jest naszym szefem, szefem największej partii w Polsce, która rządzie w tej chwili. To jest zupełnie naturalne i normalne, że takie decyzje podejmuje się z prezesem partii” – zauważył.

Marszałek Senatu dopytywany czy ws. rozmów o zmianach w rządzie odbędą się także rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą odparł, że „raczej nie”. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

Komentarze są zamknięte