MSWiA: prezes PWPW odwołany przez konflikt z pracownikami

Zastępca Naczelnego

Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski został odwołany przez radę nadzorczą spółki ze względu na nasilający się konflikt z pracownikami i związkami zawodowymi – poinformowało PAP we wtorek MSWiA, które sprawuje nadzór nad PWPW.„Spór ten uniemożliwiał sprawne i właściwe działanie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. PWPW jest spółką o charakterze strategicznym dla naszego kraju. W związku z tym jej funkcjonowanie musi przebiegać bez zakłóceń i nie wzbudzać żadnych wątpliwości” – poinformowało MSWiA w komunikacie.

W poniedziałek PWPW poinformowała o odwołaniu Woyciechowskiego z funkcji prezesa zarządu. Spółka zaprzeczyła jednocześnie medialnym doniesieniom jakoby zarząd uczestniczył w nagrywaniu rozmów związkowców.

Jak podawały „Fakt” i RMF FM, związkowcy z PWPW mieli zostać nagrani w jednej z kawiarni w pobliżu PWPW, a nagrania z podsłuchów miały trafić pocztą elektroniczną do członków dwóch największych związków zawodowych w Wytwórni.

Zarząd PWPW zaznaczył w swoim poniedziałkowym komunikacie, że opisane zdarzenie miało miejsce poza terenem spółki. Wyraził także nadzieję, że osoby zainteresowane „samodzielnie podejmą właściwe kroki prawne w celu obrony swoich interesów”.

Znajdująca się na liście spółek strategicznych Skarbu Państwa Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zajmuje się m.in. produkcją paszportów, dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych. Jest także producentem banknotów zamawianych m.in. przez Narodowy Bank Polski.

Piotr Woyciechowski był prezesem PWPW od stycznia 2016 r. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze m.in. w Nafcie Polskiej S.A., spółkach Naftor, GGKO, Post Media Service. Jest autorem ekspertyz i opinii sporządzanych dla potrzeb organów państwowych z zakresu bezpieczeństwa i ochrony informacji niejawnych, b. wiceszefem komisji likwidacyjnej WSI.(PAP)

autor: Grzegorz Dyjak
oprac: W.S

Komentarze są zamknięte