Kędzierzyn-Koźle: po owoce i warzywa na nowy targ

Zastępca Naczelnego

Targ przy ul. Damrota w Śródmieściu przejdzie gruntowną modernizację. Gminie udało się pozyskać na jego przebudowę unijne dofinansowanie w wysokości prawie miliona złotych. Podpisy pod umową złożyli w urzędzie marszałkowskim prezydent Sabina Nowosielska oraz wicemarszałek województwa Roman Kolek i członek zarządu Szymon Ogłaza. Wartość całego zadania sięga prawie 2,5 mln złotych.

Targowisko przy ulicy Damrota będzie kolejnym miejscem handlu, które zmieni swoje oblicze. W poprzednich latach gmina wybudowała halę „Manhatan” i pawilony w Koźlu. Na odnowionym śródmiejskim targu nie zabraknie stanowisk i wiat handlowych, budynku administracyjno-socjalnego, wymieniona zostanie również infrastruktura techniczna. Dwie trzecie miejsc (66 proc.) będzie przeznaczonych dla ogrodników i rolników sprzedających swoje produkty, pozostałe stoiska zajmą handlowcy z innych branż.

Prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku. Dofinansowanie inwestycji pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

za www.kedzierzynkozle.pl

P.S To oczywiście dobra wiadomość. Warto dodać, że targowisko przy ulicy Damrota jest wręcz uwielbiane przez urzędników starostwa powiatowego, zwłaszcza w godzinach pracy urzędu. Jesteśmy również ciekawi, czy opłaty targowe po remoncie targowiska nie wzrosną.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte