Burmistrz Lewina Brzeskiego pogrąża szefa Zarządu Mienia Komunalnego Pawła Chojnackiego?

Redaktor1

Prezes ZMK Lewin Brzeski Piotr Chojnacki, fot. YT

Ktoś ewidentnie mija się z prawdą w sprawie „uroczystości” ponownego odsłonięcia monumentu Armii Czerwonej w wsi Mikolin należącej administracyjnie do gminy Lewin Brzeski.

– Nie delegowałem nikogo do wzięcia udziału w tej uroczystości prócz służb mundurowych – oznajmił w wypowiedzi dla Radia Opole burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara (PSL).

– Delegowałem tylko komendanta straży miejskiej, aby wspólnie z policją zabezpieczał tę imprezę, ponieważ rzecz się działa na działce gminnej. Na zdjęciu jest prezes spółki komunalnej, który jest osobą fizyczną i ma prawo przebywania tam, gdzie ma ochotę, a ja z tego go na pewno nie będę rozliczał – oznajmia  w Radiu Opole Kotara.

Tymczasem na nagraniu dostępnym w serwisie YouTube od 32 minuty 10 sekundy nagrania do 34 minuty 51 sekundy widać wyraźnie szefa Zarządu Mienia Komunalnego Pawła Chojnackiego, który czyta przesłanie do uczestników zgromadzenia. Chojnacki został zapowiedziany jako przedstawiciel władz samorządowych Lewina Brzeskiego i tego nie sprostował. Prawdopodobnie z uwagi na obecność TV Rossija i jakąś osobliwą strategię promocji … Ponadto w klapie marynarki Chojnacki – niczym order – posiadał wpinkę z herbem Lewina Brzeskiego!

22 czerwca był normalnym dniem pracy i trudno podzielić opinię burmistrza Kotary, że „uroczystość”, która rozpoczęła się około godz. 14:00 i obecność na niej Pawła Chojnackiego … nastąpiła po godzinach pracy ZMK! Tak czy siak – burmistrz Kotara ewidentnie pogrąża w wypowiedzi dla lokalnego radia publicznego prezesa spółki komunalnej i powinien jednak rozważyć rozliczenie tego szefa spółki samorządowej, który lansował się na przedstawiciela Lewina Brzeskiego i w godzinach pracy uczestniczył w rosyjskiej propagandowej imprezie. Warto też zapytać, czy burmistrz Lewina Brzeskiego podziela tezy wystąpienia szefa ZMK wygłoszone 22 czerwca? Czy ma chociaż świadomość zbrodni popełnionych przez Armię Czerwoną w Mikolinie?

Do sprawy powrócimy.

 

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 

 1. agent P.
  | ID: ae95165c | #1

  Paweł Chojnacki nie złamał prawa!
  Żaluję, że redakcja NGO nie zaznajomiła się z

  Umową między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji,
  sporządzona w Krakowie dnia 22 lutego 1994 r.

  http://dziennikustaw.gov.pl/du/1994/s/112/543

  Wystarczy chwila uważnego czytania, a redakcja NGO uniknie kompromitacji na miarę pana Słomki :-)

  Podpisalismy podobną Umowę pomiędzy RP, a Ukrainą.
  Jak Ukraina wywiązuje się z tej Umowy, widać po kolejnych zakazach ekshumacji pomordowanych Polaków.
  ( ale to już panu Słomce i innym patryjotom nie przeszkadza)

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19941120545

Komentarze są zamknięte