4 Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – podziękowania

Autor Obywatelski

Jak już Państwa informowaliśmy w minioną sobotę (19 sierpnia) w Sobótce odbył się „4 Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Organizatorom przedsięwzięcia należą się ogromne słowa uznania za włożony wysiłek w organizację zawodów. Brawa należą się także sponsorom, firmom: Tauron Polska Energia S.A (Partner strategiczny)  a także Polskiej Spółce Gazowniczej S.A jak również Grupie Azoty S.A – Zakłady Azotowe „Kędzierzyn”.Warto również dodać, że Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji z roku na rok stara się urozmaicać bieg, poprzez organizację różnego rodzaju imprez towarzyszących. W tym roku prawdziwą furorę sprawiła Fundacja „Wadera”, która w okolicach mety biegu, zorganizowała strzelnicę. Każdy, nieodpłatnie, mógł spróbować swych sił w konkursie strzeleckim, wstrzelaniu z łuku jak i z broni pneumatycznej.

Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że zwycięzcą 4 Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy wyklętych został Dominik Buk, który trudną technicznie, dziesięciokilometrową trasę pokonał w 37 min i 37 sekund. W kategorii kobiet triumfowała Ewa Błauciak, której pokonanie trasy biegu zajęło 45, 08 min. (komplet wyników w poszczególnych kategoriach wiekowych zamieszczone są na oficjalnej stronie biegu www.biegniezłomnych.pl. W biegu głównym wystartowało 544 uczestników, 440 mężczyzn i 114 kobiet.  Natomiast w biegach, które miały miejsce w polskich kontyngentach poza granicami kraju wzięło udział 945 żołnierzy, chociaż chętnych było dwa razy więcej. W biegach dzieci i młodzieży wzięło udział około setki młodych sportowców.

Za naszym pośrednictwem Wiesław Drozdowski dyrektor Ślężańskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sobótce, pragnie złożyć serdeczne podziękowania Filipowi Grzegorczykowi prezesowi TAURON Polska Energia S.A., Jarosławowi Wróblowi prezesowi Polskiej Spólki Gazownictwa oraz Pawłowi Mortasowi – prezesowi Grupy Azoty – Zakłady Azotowe „Kędzierzyn”, za wkład finansowy w organizację imprezy.

Słowa podziękowania należą się także prezesowi Marcinowi Gwóździowi – prezesowi zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA – PRODUCENTA STAROPOLANKI, która od lat towarzyszy zawodnikom, jako oficjalna woda biegu.

Patronat medialny nad imprezą sprawowała między innymi redakcja ngopole.pl. Zapraszamy za rok do Sobótki 15 sierpnia 2018 roku.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte