Najważniejsze wydarzenia duszpasterskie w nadchodzących tygodniach [zapowiedzi]

Niezależna Gazeta Obywatelska

Msza św. na zakończenie 41. Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi trwającej 41. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dotrą do Częstochowy jutro 19 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.

  1. Odpust ku czci św. Rocha w Grodzisku k. Olesna. W dniach 19-21 sierpnia w Grodzisku k. Olesna odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha, na które serdecznie zapraszają olescy duszpasterze. W załączniku 1. zamieszczam plakat ze szczegółowym programem obchodów.
  2. Misyjny Dzień Chorych w klasztorze Annuntiata. W czwartek 24 sierpnia od godz. 9.00 do ok. 13.00 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu odbędzie się Misyjny Dzień Chorych. Jego celem jest umożliwienie osobom chorym, starszym i samotnym  wspólnej modlitwy, skorzystania z sakramentów świętych i wspólnego spotkania przy stole.
  3. Koncert charytatywny w katedrze opolskiej. W piątek 25 sierpnia o godz. 19.30 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert charytatywny w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Wirtuozów Lwowskich z Ukrainy (45 osób) i Chór Filharmonii z Belfastu z Irlandii Północnej (90 osób) pod batutą Bartosza Żurakowskiego. W programie: Stabat Mater F. Poulenca i Wielka Msza c-moll KV 427 W. A. Mozarta. Wstęp wolny. Po koncercie zbierane będą dobrowolne datki na rzecz renowacji katedry opolskiej. W załączniku 2. zamieszczam plakat-zaproszenie.
  4. Odpust ku czci Aniołów Stróżów na Górze św. Anny. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na odpust ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi. Szczegółowy program zamieszczam w formie elektronicznej w załączniku 3.
  5. Rekolekcje z Ojcem Pio. Grupa Modlitwy Ojca Pio, działająca przy kościele oo. franciszkanów w Opolu (pl. Wolności 2), zaprasza na doroczne rekolekcje ze św. ojcem Pio, które odbędą się od 25 do 27 sierpnia w kościele Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Konferencje nt: „Moc modlitwy w ciszy” wygłosi ks. Roman Hosz. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o 16.45. Jest możliwość zakwaterowania w Domu Ojca w Winowie. Informacje i zapisy na furcie klasztoru oo. Franciszkanów w Opolu.
  6. Koncert Antoniny Krzysztoń w Prudniku. W niedziele 27 sierpnia br. o godzinie 18.00 w Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku Lesie odbędzie się Koncert Antoniny Krzysztoń z Zespołem, na który serdecznie zapraszają Prudniccy Franciszkanie. W załączniku 4. zamieszczam plakat promujący to wydarzenie.
  7. Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny. W dniach 29-30 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Zgłoszenia na pielgrzymkę trwają od 24 lipca przez link umieszczony na stronie internetowej duszpasterstwa LSO: www.lso.opole.pl. W załączniku 6. zamieszczam program pielgrzymki, a w załączniku 7. – plakat-zaproszenie.
  8. Dzień skupienia dla ceremoniarzy przed Pielgrzymką Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzień przed rozpoczęciem Pielgrzymki LSO czyli w poniedziałek 28 sierpnia o  godz. 14.00 w Domu Pielgrzyma rozpocznie się dzień skupienia dla ustanowionych ceremoniarzy oraz dla lektorów, którzy mają być ustanowieni w czasie tegorocznej pielgrzymki. W ten sposób ich pielgrzymowanie na Górę św. Anny wydłuża się o jeden dzień.
  9. Rekolekcje dla rodziców kapłanów. Diecezjalne Dzieło Modlitwy w Intencji Kapłanów „Oremus” zaprasza od 1 do 3 września do Kamienia Śląskiego na rekolekcje dla rodziców kapłanów diecezji gliwickiej i opolskiej. Poprowadzi je penitencjarz katedralny ks. Krzysztof Trembecki z Opola. Rozpoczęcie w piątek o 17.00, a zakończenie niedzielnym obiadem. Zgłoszenia do 27 sierpnia przyjmuje ks. Janusz Iwańczuk (tel. 509701284).
  10. Egzamin wstępny do DIMK-u w Opolu. Egzamin wstępny do Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej odbędzie 2 września br. od godz. 9.00 w siedzibie DIMK przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Opolu. Nabór na kierunki: Ogródek Muzyczny (zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym), Organista, Organista – podyplomowe, Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych, Kapelmistrz Orkiestry Dętej, Wokalistyka – specjalizacja: Piosenka Religijna, Kurs Psałterzystów, Kurs Przygotowawczy. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie www.dimk.diecezja.opole.pl

BP Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte