W czym UEFA widzi problem?

Autor Obywatelski

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne i grozi nałożeniem kar na Legię Warszawa m. in. w związku z oprawą upamiętniającą Powstanie Warszawskie, jaką przygotowali kibice.

Chodzi o pozbawionego twarzy typa w niemieckim mundurze z czasów II Wojny Światowej, który przykłada dziecku pistolet do skroni i angielski podpis „Podczas Powstania Warszawskiego, Niemcy zamordowali ponad 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich to były dzieci”.

Postępowanie w związku z „niedozwolonym transparentem” ma się opierać o art. 16 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, który w ust. 2e pozwala karać kluby za zachowanie kibiców, gdy doszło do:
e) użycia gestów, słów, przedmiotów albo innych środków do przekazania wiadomości, która nie nadają się do widowiska sportowego, w szczególności przesłania, które są polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub o prowokacyjne.
http://legionisci.com/news/71683_UEFA_chce_ukarac_Legie_za_oprawe.html
W związku z powyższym nasuwa się oczywiste pytanie pod adresem UEFA – co wam w związku z waszym Regulaminem Dyscyplinarnym tutaj przeszkadza? Potępienie narodowego socjalizmu, czyli tzw. nazizmu, czy może przypomnienie niemieckich „wyczynów” motywowanych nazizmem, dokonanych w imię zaprowadzenia panowania „rasy panów” i związanej z tym eksterminacji ludności cywilnej, a zwłaszcza dzieci, podczas Powstania Warszawskiego?
A karę, jeśli zostanie nałożona na klub, powinno zapłacić Ministerstwo Spraw Zagranicznych – w ubiegłym roku wyręczali je internauci (akcja German Death Camps), a teraz robotę za MSZ wykonują kibice.

Michał Nawrocki

Komentarze są zamknięte