A gdzie BHP na alei Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu?

Autor Obywatelski

Szanowni Państwo! Działając w imieniu mieszkańców, zwracam się do Państwa z prośbą o interwencję w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa dla osób postronnych przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie budowy, polegającej na przebudowie Alei Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu.

W ostatnich dniach zaczęły napływać bowiem sygnały o niewłaściwym wykonaniu zabezpieczenia terenu w/w, przed dostępem osób trzecich a także o niewłaściwym przygotowaniu przejść dla osób pieszych usiłujących przedostać się z jednej strony alei na drugą. Krótko mówiąc, ogrodzenie jest wykonane w sposób chaotyczny i prowizoryczny a duża część budowy w ogóle nie posiada ogrodzenia i wstęp osób postronnych jest niczym nie ograniczony. Przez teren budowy prowadzą utarte ścieżki, na których mieszkańcy prawdopodobnie samodzielnie wykonali prowizoryczne kładki z desek czy porzuconych palet.

Niepokojącą jest także informacja że na prośby mieszkańców o poprawę stanu zabezpieczenia budowy, przebywający tam pracownicy reagują w sposób co najmniej niewłaściwy a informacje na temat kierownictwa budowy lub osób bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, nie są mieszkańcom udzielane.

W załączeniu przesyłam kilka fotografii na których utrwalono częściowo stan zabezpieczenia a także przebywanie na terenie budowy osób postronnych.

Oto przejście dla pieszych. Paletę często trzeba ustawić sobie samodzielnie.

To korespondencja, jaką otrzymaliśmy od jednego z radnych, który już został okrzyknięty „oszołomem” i nie życzy sobie abyśmy ujawnili jego nazwisko. Jednakże nie pozostajemy głusi na jego list, bo po prostu w takich warunkach w Kędzierzynie-Koźlu powoli żyć się nie da. A pozostali radni miasta nie reagują. Mamy mnóstwo zgłoszeń od mieszkańców Kędzierzyna-Koźla psioczących na formę i sposób prowadzenia budowy pod hasłem „przebudowa Alei Jana Pawła II”.

Oczywiście wiemy, że została ona dokładnie zaplanowana przez władze Kędzierzyna-Koźla i skończy się dokładnie przed wyborami samorządowymi. Jednakże apelujemy, po raz kolejny, do budowlańców a także do Powiatowwego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kędzierzynie – Koźlu, o kontrolę, bo jest duże prawdopodobieństwo, że budowa jest prowadzona nieprawidłowo, zwłaszcza w kontekście zabezpieczenia

W tym miejscu nie zgadzają sie ilosci otworów na sruby co oznacz ze kształtki zasrtosowane w tym miejscu, sa na różne cisnienia.

przejść dla pieszych, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Zupełnie inną sprawą jest brak kompletu śrub, przy skręcaniu instalacji wodociągowej lub innej. Zachęcamy panią inspektor z powiatowego nadzoru budowlanego do przeprowadzenia kontroli na budowie, bo jak wydarzy się wypadek będzie już za późno. Oczywiście do szeregowych pracowników budowy nie mamy pretensji, bo przecież pracują „za drobne”. Do kierownictwa budowy już tak.

Wiktor Sobierajski


 

Komentarze są zamknięte