Przedstawiciel NGO wystąpił w Poranku Radia WNET

Redaktor6

Paweł Czyż. Fot. za www.wnet.fm

Dziś od 7:07 do 9:00 Radio WNET nadawało na żywo z Katowic. Wśród zaproszonych znalazł się Paweł Czyż z NGO Bielsko – Biała. Audycję prowadził Krzysztof Skowroński.

Nasz bielski kolega skomentował m.in. sprawę trwającego od 10 miesięcy protestu pod gmachem Sądu Najwyższego na warszawskim placu Krasińskich oraz decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz, która przez metody administracyjne chce pozbyć się protestujących weteranów ze szkodą dla wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa. Paweł Czyż odniósł się też do ustawy tzw. „pomnikowej” i sprzeciwu nyskiego posła Janusza Sanockiego wobec ustawowej likwidacji pamiątek po systemie komunistycznym. Uczestniczący w dzisiejszym Poranku Radia WNET poseł PiS Wojciech Szarama uznał, że usuwanie m.in. monumentów „wdzięczności Armii Czerwonej” jest obecnie prawnie sprawą otwartą, chodź przewiduje, że będzie w tej sprawie miał miejsce opór samorządów opanowanych obecnie przez PO.

Przedstawiciel bielskiego NGO wytknął też niekonsekwencję w polityce historycznej przez promowanie przez TVP komunistycznych seriali, np. darmowego na vod.tvp.pl serialu „07 zgłoś się”. Parlamentarzysta PiS uznał jednak, że w sprawie komunistycznych produkcji filmowych trzeba być ostrożnym, bo np. „07, zgłoś się” – poza MO – promował też piękne kobiety …

Polecamy również zakup KURIERA WNET online. W aktualnym numerze 37 można też m.in. zapoznać się z tekstem kolegi Czyża, pt. „Co, gdzie i po co” omawiającym losy ustawy lustracyjnej w Polsce.

Całość dzisiejszej audycji jest dostępna online na stronach WNET.

Warto też dodać, że Poranek Radia WNET będzie gościł na żywo m.in. w Głubczycach 3.07., Brzegu 19.07. czy Opolu 21.07. br.

(teef), NGO Bielsko – Biała

 1. agent P.
  | ID: dea8e048 | #1

  mam nadzieję, że PISowscy ” wolnościowcy” zaproszą posła Sanockiego?!
  Nieładnie jest tak o kimś bez jego udziału, panie Skowroński!

 2. Maciej Krogulski
  | ID: dd32dc8d | #2

  Pan poseł Wojciech Szarama został w 1990 roku pierwszym szefem katowickiej delegatury UOP. Wówczas bał się rozmawiać nawet we własnym gabinecie, „gdyż wszędzie miał pluskwy i samych SB-ków jako podwładnych”. Parę miesięcy temu próbował straszyć mnie telefonicznie nasłaniem prokuratora. Ostatnio ponownie został wybrany na Prezesa Zarządu Okręgu numer 29 Prawa i Sprawiedliwości (Bytom, Gliwice, Zabrze, powiat gliwicki, powiat tarnogórski). Teraz, jak widzimy, w Poranku Radia WNET, okazało się, że jest ostatnim kretynem !!! Kogo, dlaczego i po co trzyma pan Panie Prezesie Kaczyński w swojej „kadrowej” partii?

 3. Maciej Krogulski
  | ID: dd32dc8d | #3

  Czy sugestia, „że będzie w tej sprawie miał miejsce opór samorządów opanowanych obecnie przez PO” bardziej obraża samorządowców PO (którzy nie wyobrażają sobie swoich miast, miasteczek i wsi bez monumentów ku czci okupacyjnej armii)?

  Czy ta sugestia obraża raczej obóz „dobrej zmiany”, który nie miałby rzekomo posiadać woli politycznej, aby poradzić sobie jako władza centralna (Sejm, Senat, Rząd) z uzurpacją niektórych samorządowców?

  Z kolei czy ostrożność posła Szaramy w sprawie serialu „07 zgłoś się” wynika z tego, że promowane w nim „piękne kobiety” dzisiaj nadal stanowią silne lobby polityczne, lub są wyjątkowo wpływowymi etatowymi pracownicami służb specjalnych Bękarta Okrągłego Stołu?

 4. Jerzy A. Zimny
  | ID: 3151037f | #4

  @ krogulski
  [3,14].r.dolenie kota w ogon!….
  a Sanocki nie pierwszy raz opowiada się za komuną.
  poniki a ostatnio ręka w rękę z Nowoczesną za komuchami…..

 5. Maciej Krogulski
  | ID: dd32dc8d | #5

  A co w Częstochowie mówi się o Bytomiu, Gliwicach, Zabrzu i Tarnowskich Górach?

 6. Maciej Krogulski
  | ID: dd32dc8d | #6

  A co w Częstochowie wiadomo w/s Bytomia, Gliwic, Zabrza i Tarnowskich Gór ?

Komentarze są zamknięte