– Festiwal należy przełożyć na inny termin – uważa prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

Autor Obywatelski2

Lista artystów, którzy zrezygnowali z występów podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, robi się coraz dłuższa. Dlatego też prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zaproponował, by miasto przejęło organizację imprezy. Miałaby się ona odbyć w innym terminie.

W specjalnym oświadczeniu skierowanym do mediów Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że z takimi problemami, jak w tym roku, festiwal w Opolu jeszcze się nie borykał.

„W związku z tym, że Miasto jest właścicielem marki »Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu« informuję, że Opole jest gotowe, aby przejąć rolę organizatora tego przedsięwzięcia. Zamknie to spekulacje dotyczące kontekstu politycznego w procesie doboru artystów na tegoroczny festiwal i da artystom gwarancję swobody występu, a publiczności dostęp do atrakcyjnej oferty” – zapewnia prezydent Opola.

Propozycja Wiśniewskiego jest taka, by program festiwalu powstał w Akademii Polskiej Piosenki, w skład której wejdą przedstawiciele miasta, telewizji, artyści o uznanym dorobku, organizacje artystów, a także przedstawiciele publicznych i komercyjnych rozgłośni radiowych.

„Akademia zostanie powołana przy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Scenariusze koncertów i umowy z artystami przygotowywać będzie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu” – zaznacza Arkadiusz Wiśniewski.

W.S

foto: um opole

  1. Leon
    | ID: 83a3d570 | #1

    Prezydentowi Opola mocno naciśnięto na odcisk (chęć kandydowania p. Ociepy czy brak poparcia PiS) zagotowało mu krew!!!czyli małe szanse na reelekcję. Więc na początek mocny atak na TVP, a za chwilę na rząd. (współpracownikom zjednoczonej prawicy też się oberwie). To jest tzw. wdzięczność i krótka pamięć, bo „prawie” wszyscy pamiętamy dzięki komu został Prezydentem Opola. Proponuję prysznic, bo jest pan w „gorącej wodzie kompany”.

  2. ely
    | ID: d6e79d5e | #2

    Nigdy więcej nie zagłosuję na p.Wiśniewskiego !!!! Dla mnie jako Opolanki jest skończony!!! Opolanie powinni pójść pod Ratusz !!!!!!!

Komentarze są zamknięte