Apel o pomoc humanitarną dla Ukrainy

Autor Obywatelski

Szanowni Państwo, prezentujemy treść listu skierowanego do Dyrektora Fundacji LEX NOSTRA Macieja Lisowskiego przez Międzynarodowy Fundusz Wspierania Ukrainy. Jako Fundacja LEX NOSTRA apelujemy do środowisk administracyjnych, społecznych i politycznych o włączenie się w pomoc humanitarną na rzecz mieszkańców Donbasu, zwłaszcza w obliczu trwającej obecnie zimy.
Szanowny Pan Maciej Lisowski
Przez wiele lat, nadal trwa niewypowiedziana rosyjsko – ukraińska wojna, która ma straszne konsekwencje dla ludności cywilnej Ukrainy i tysięcy ubogich rodzin w całej Ukrainie.
Tak więc, ostatnim strasznym wydarzeniem, jest zaostrzenie zbrojnej agresji na wschodzie Ukrainy w Avdeevce. W rezultacie ostrzałów wielu cywilów zostało rannych, zniszczone zostały domy, uszkodzone linie energetyczne, wodociągi i inne elementy infrastruktury. 22.000 osób, w tym ponad 2000 dzieci, 524 z nich – dzieci w wieku przedszkolnym, 8900 emerytów, 402 osób niepełnosprawnych, ponad 320 sierot pozostanie bez dachu nad głową, ciepłych ubrań, żywności i wody pitnej.
Międzynarodowy Fundusz Wsparcia Ukrainy uważa, że ​​fakt dotyczący wydarzeń we wschodniej Ukrainie, a także całej rosyjskiej agresji wobec Ukrainy zasługuje na uwagę i krytykę światowych przywódców i prasy.
Międzynarodowy Fundusz Wsparcia Ukrainy wzywa społeczność międzynarodową do nadania rozgłosu i przyłączenia się do międzynarodowej debaty w sprawie strasznych wydarzeń zachodzących we wschodniej Ukrainie i wzywa do zjednoczenia wszystkich tych, którzy nie są obojętni na krzywdę innych i zachęca społeczność międzynarodową do niesienia pomocy humanitarnej dla mieszkańców Avdeevki na Donbasie, która jest bombardowana przez wojska okupacyjne Rosji. Najbardziej potrzebnymi rzeczami są – ciepłe ubrania, koce, lekarstwa, żywność dla niemowląt, produkty spożywcze, produkty higieniczne.
Międzynarodowy Fundusz Wsparcia Ukrainy wraz z deputowanymi Rady Najwyższej Ukrainy prosi o pomoc humanitarną dla ofiar ukraińskiego Donbasu w czasie rosyjskiej agresji wobec Ukrainy.
Z poważaniem,

Przewodniczący Rady Dyrektorów, Prezes
Konstantin Zolotarevski

Komentarze są zamknięte